Παραγγελία διδακτικών βιβλίων για μαθητές με χαμηλή όραση (αμβλυωπία) για το σχολικό έτος 2023-2024

Σας ενημερώνουμε ότι έχει ενεργοποιηθεί η δυνατότητα παραγγελίας των διδακτικών βιβλίων για μαθητές με χαμηλή όραση (αμβλυωπία) για το σχολικό έτος 2023-2024.

Συγκεκριμένα η παραγγελία μπορεί να πραγματοποιηθεί μέσω της σελίδας του σχολείου στον ιστότοπο της Διεύθυνσης Εκδόσεων, επιλέγοντας «Παραγγελίες» -> «Μαθητών με Αμβλυωπία» και ακολουθώντας τις σχετικές αναγραφόμενες οδηγίες.

Η διανομή των σχετικών παραγγελιών θα πραγματοποιηθεί με εταιρία courier απευθείας στις Σχολικές Μονάδες στις αρχές Σεπτεμβρίου. Σε περίπτωση μεταγενέστερων παραγγελιών η διανομή τους θα δρομολογείται το συντομότερο δυνατόν.

Δείτε εδώ όλο το υλικό για μαθητές με προβλήματα όρασης

Όλες οι ανακοινώσεις σχετικά με τη διανομή των βιβλίων, στον ιστότοπο της Διεύθυνσης Εκδόσων (ΙΤΥΕ Διόφαντος)