Ημερήσιο αρχείο: 12 Ιουνίου, 2023

Νέα ενημέρωση σχετικά με την αναστολή των υπηρεσιακών μεταβολών κατά την προεκλογική περίοδο

Συνεχίζουν να ισχύουν τα όσα αναφέρονται στο με αριθ.πρωτ. 54803/Ε2/17-05-2023 έγγραφο, σύμφωνα με το οποίο επιτρέπονται οι προπαρασκευαστικές πράξεις που απαιτούνται για τις υπηρεσιακές μεταβολές.

Πανελλαδικές εξετάσεις 2023. Ορισμός εξεταστικού Κέντρου Λευκάδας για το Ειδικό Μάθημα των Αγγλικών

Ως εξεταστικό Κέντρο για τη διεξαγωγή των εξετάσεων του ειδικού μαθήματος των Αγγλικών έτους 2023, ορίστηκε το κτίριο του 1ου Γενικού Λυκείου Λευκάδας (Παλιές Αλυκές – Λευκάδα). Η εξέταση θα πραγματοποιηθεί το Σάββατο 17/6/2023 και ώρα 10:00 π.μ.

Ανακοίνωση για υγειονομική εξέταση και πρακτική δοκιμασία (Αγωνίσματα) των υποψηφίων για τα ΤΕΦΑΑ

Η ανακοίνωση αφορά υποψηφίους/ες που επιθυμούν να προσέλθουν στις Επιτροπές Εξέτασης στη Θεσσαλία και συγκεκριμένα με έδρα τη Διεύθυνση Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης Λάρισας. Τρικάλων και Μαγνησίας.

Εγκύκλιος για τη λειτουργία των σχολικών μονάδων λόγω της διενέργειας των βουλευτικών εκλογών της 25ης Ιουνίου 2023

Τα σχολεία της Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης δεν θα λειτουργήσουν την Παρασκευή 23 και τη Δευτέρα 26 Ιουνίου 2023. Εξαιρούνται τα εξεταστικά κέντρα των Ειδικών μαθημάτων για τις Πανελλαδικές εξετάσεις και τα βαθμολογικά κέντρα.