Μήνυμα του Διευθυντή Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης Λευκάδας για τις Πανελλαδικές Εξετάσεις 2023

Αγαπητοί/ες μαθητές/τριες, γονείς και εκπαιδευτικοί,

οι πανελλαδικές εξετάσεις αποτελούν το πρώτο στάδιο για την μετάβαση των μαθητών/τριών από τη Δευτεροβάθμια στην Τριτοβάθμια εκπαίδευση. Η εκπλήρωση των προσωπικών και επαγγελματικών τους προσδοκιών, αντανακλώνται μέσα από την συμμετοχή τους στις πανελλαδικές εξετάσεις για την ανταμοιβή της προσπάθειας, που έχουν καταβάλει τα τελευταία χρόνια. Η προσπάθεια αυτή υποστηρίζεται από το εκπαιδευτικό μας σύστημα και τις οικογένειες των υποψηφίων.

Ευχαριστώ εκ των προτέρων όλους και όλες που συμβάλουν στην οργάνωση των εξετάσεων και μεριμνούν την ομαλή διεξαγωγή τους.

Εύχομαι προσωπικά και εκ μέρους του προσωπικού της Διεύθυνσης Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης Λευκάδας, καλή επιτυχία στις υποψήφιες φοιτήτριες και στους υποψήφιους φοιτητές.

Ο Διευθυντής της Διεύθυνσης Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης Λευκάδας

Νικόλαος Παπαθανασίου