Ημερήσιο αρχείο: 11 Μαΐου, 2023

Συγκέντρωση και προβολή εκπαιδευτικού υλικού από τα Σχολεία Πρωτοβάθμιας και Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης

Το εκπαιδευτικό υλικό θα πρέπει να προέρχεται από εκπαιδευτικές επισκέψεις – εκδρομές, καθώς και υλικό προβολής έργων (project) τύπου STEM και STEAM που εκπονούνται ή έχουν ήδη εκπονηθεί από τις σχολικές μονάδες.

Τα εξεταστικά κέντρα για τα ειδικά μαθήματα υποψηφίων με αναπηρία και ειδικές εκπαιδευτικές ανάγκες με τις Πανελλαδικές 2023

Το πρόγραμμα εξέτασης μαθημάτων και τα εξεταστικά κέντρα των υποψηφίων με αναπηρία και ειδικές εκπαιδευτικές ανάγκες, που συμμετέχουν στις εξετάσεις για Ειδικά μαθήματα με τις Πανελλαδικές εξετάσεις 2023.

Οδηγίες για εγγραφή επιτυχόντων μαθητών/τριών στην εισαγωγική τάξη των Πρότυπων και Πειραματικών Σχολείων για το 2023-2024

Εγκύκλιος της Γενικής Διεύθυνσης Σπουδών Α/θμιας και Β/θμιας Εκπαίδευσης σχετικά με την εγγραφή επιτυχόντων μαθητών/τριών στην εισαγωγική τάξη των Πρότυπων και Πειραματικών Σχολείων για το σχολικό έτος 2023-2024.

Οδηγίες για τις προαγωγικές, απολυτήριες και επαναληπτικές εξετάσεις στα Λύκεια μέσω της Τράπεζας Θεμάτων (Τ.Θ.Δ.Δ.) για το 2022-2023

Με την 52727/ΓΔ4/11-5-2023 εγκύκλιο του ΥΠΑΙΘ, καθορίζονται οι διαδικασίες πραγματοποίησης των προαγωγικών, απολυτηρίων και επαναληπτικών εξετάσεων των Α’, Β’ και Γ’ τάξεων όλων των τύπων Λυκείου μέσω της Τράπεζας Θεμάτων (Τ.Θ.Δ.Δ.).