Επιμόρφωση εκπαιδευτικών Γαλλικής Γλώσσας Πρωτοβάθμιας και Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης Λευκάδας

Καλούνται οι συνάδελφοι Γαλλικής Γλώσσας Πρωτοβάθμιας και Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης της Περιφερειακής Ενότητας Λευκάδας να παρακολουθήσουν  την επιμόρφωση διάρκειας 6 ωρών η οποία υλοποιείται στο πλαίσιο της Δράσης 2: «Επιμόρφωση Εκπαιδευτικών στα Νέα Προγράμματα Σπουδών των Ξένων Γλωσσών – Ενιαίο Πρόγραμμα Σπουδών των Ξένων Γλωσσών (ΕΠΣ-ΞΓ) και Προγράμματα Εκμάθησης Αγγλικής στην Πρώιμη Παιδική Ηλικία (ΠΕΑΠ)» του ΙΕΠ  με επιμορφώτρια τη Σχολική Σύμβουλο Γαλλικής Γλώσσας.

Η επιμόρφωση θα πραγματοποιηθεί την Πέμπτη 17 Μαΐου 2018 και ώρες 8.30 π.μ.-2.00 μ.μ στο 1ο ΓΕ.Λ. Λευκάδας.

Οι συμμετέχοντες οφείλουν πριν την έναρξη της επιμόρφωσης να έχουν εγγραφεί στη σελίδα του ΙΕΠ και να έχουν συμπληρώσει το απογραφικό δελτίο εισόδου σύμφωνα με τις αναλυτικές οδηγίες που  επισυνάπτονται.

Οι Διευθυντές των σχολικών μονάδων «οφείλουν να διευκολύνουν τους εκπαιδευτικούς Ξένων Γλωσσών απαλλάσσοντάς τους από τα υπηρεσιακά καθήκοντά τους τις συγκεκριμένες ημερομηνίες και ώρες που θα υλοποιηθεί η επιμόρφωση από τους Σχολικούς Συμβούλους στα Νέα Προγράμματα Σπουδών των Νέων Γλωσσών» όπως ορίζεται στην παράγραφο ε, σελ.4 της σχετικής Υ.Α.

Νάτση Χάιδω

Σχολική Σύμβουλος Γαλλικής Γλώσσας