Χαρακτηρισμός ονομαστικά υπεράριθμων εκπαιδευτικών του ΠΥΣΔΕ Λευκάδας

Το Π.Υ.Σ.Δ.Ε. Λευκάδας με τη 11η /2017 Πράξη του, χαρακτηρίζει ονομαστικά ως υπεράριθμους εκπαιδευτικούς της αρμοδιότητάς του οι οποίοι ανήκουν οργανικά σε σχολεία στα οποία διαπιστώθηκε υπεραριθμία του κλάδου τους. Επισυνάπτεται η σχετική ανακοίνωση του ΠΥΣΔΕ Λευκάδας.

Οι υπεράριθμοι εκπαιδευτικοί, στους κλάδους των οποίων δεν υπάρχει οργανικό κενό, παραμένουν ως υπεράριθμοι στο σχολείο οργανικής τους θέσης.

Οι υπόλοιποι χαρακτηρισθέντες ως υπεράριθμοι (δηλ. του κλάδου ΠΕ19-20) έχουν τη δυνατότητα να διεκδικήσουν, συγκρινόμενοι μόνο μεταξύ τους, το κενό του 2ου Γυμνασίου Λευκάδας. Το συμβούλιο καλεί τους εκπαιδευτικούς αυτούς να συμπληρώσουν την επισυναπτόμενη δήλωση προτίμησης για ρύθμιση υπεραριθμίας έως την Τρίτη 23/5/2017, και ώρα 12:30 μ.μ.

Η δήλωση θα κατατεθεί στη ΔΔΕ Λευκάδας ή θα σταλεί με FAX στο 26450 21731 στο ΠΥΣΔΕ Λευκάδας.

Στην περίπτωση αποστολής της δήλωσης με FAX οι ενδιαφερόμενοι θα επικοινωνούν για επιβεβαίωση της παραλαβής της στο τηλέφωνο 2645021729.

Επισυναπτόμενα: έντυπο δήλωσης προτίμησης για ρύθμιση υπεραριθμίας και Πίνακας με τις Ομάδες σχολικών μονάδων του ΠΥΣΔΕ Λευκάδας.