Πρόσκληση εκδήλωσης ενδιαφέροντος για την τριήμερη εκδρομή της Α? Λυκείου του Μουσικού Σχολείου Λευκάδας στη Θεσσαλονίκη

Ο Διευθυντής του Μουσικού Σχολείου Λευκάδας ζητά την εκδήλωση ενδιαφέροντος μεταξύ φυσικών και νομικών προσώπων που δραστηριοποιούνται στο χώρο παροχής τουριστικών και ταξιδιωτικών υπηρεσιών, για τη διοργάνωση και μεταφορά με λεωφορείο των μαθητών της Α? Λυκείου του σχολείου μας στη Θεσσαλονίκη, στα πλαίσια τριήμερης εκπαιδευτικής εκδρομής.

ΣΤΟΙΧΕΙΑ ΕΚΔΡΟΜΗΣ

1. ΤΟΠΟΣ ΜΕΤΑΚΙΝΗΣΗΣ: ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
  2. ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ ΑΝΑΧΩΡΗΣΗΣ: 02/05/2014
  3. ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ ΕΠΙΣΤΡΟΦΗΣ: 04/05/2014
  4. ΑΡΙΘΜΟΣ ΣΥΜΜΕΤΟΧΟΝΤΩΝ ΜΑΘΗΤΩΝ: 25
  5. ΑΡΙΘΜΟΣ ΣΥΝΟΔΩΝ ΚΑΘΗΓΗΤΩΝ: 2

ΣΥΝΟΠΤΙΚΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΕΚΔΡΟΜΗΣ

Παρασκευή 02/05/2014:

• Αναχώρηση από Λευκάδα (07:00 πμ.)
  • Στάση στα Ιωάννινα (9:00 πμ.)
  • Άφιξη στη Θεσσαλονίκη
  • Επίσκεψη στο Γυμνάσιο Μυγδωνίας Δρυμού Θεσσαλονίκης
  • Περίπατος στην παραλία της πόλης (16:00 μμ.)
  • Επιστροφή στο ξενοδοχείο ? Διανυκτέρευση

Σάββατο 03/05/2014:

• Πρωινό ? Αναχώρηση για το ναό του Αγίου Δημητρίου
  • Επίσκεψη στο ναό της Αγίας Σοφίας
  • Επίσκεψη στο μουσείο αρχαίων βυζαντινών και μεταβυζαντινών οργάνων (12:00 μμ.)
  • Επίσκεψη στο Λευκό Πύργο (17:00 μμ.)
  • Επίσκεψη στο μέγαρο μουσικής (19:00 μμ.)
  • Παρακολούθηση θεατρικής παράστασης (20:30 μμ.)
  • Επιστροφή στο ξενοδοχείο ? Διανυκτέρευση

Κυριακή 04/05/2014:

• Πρωινό ? Αναχώρηση για Άνω πόλη
  • Γεύμα (12:00 μμ.)
  • Αναχώρηση για Λευκάδα (13:00 μμ.)
  • Στάση στη Βέροια και την Βεργίνα (14:00 μμ.)
  • Στάση στα Ιωάννινα (19:00 μμ.)
  • Άφιξη στην Λευκάδα (21:00 μμ.)

Η προσφορά θα πρέπει να περιέχει το έτος κατασκευής του λεωφορείου, τον τύπο καταλύματος(όνομα ξενοδοχείου-κατηγορία-τοποθεσία), το ξενοδοχείο να είναι τουλάχιστον 3 αστέρων και να παρέχει πρωινό, τα δωμάτια να είναι δίκλινα ή τρίκλινα (χωρίς προσθήκη ράντζου) για τους μαθητές και μονόκλινα για τους συνοδούς.

Επίσης η προσφορά θα περιέχει την συνολική τιμή (με ΦΠΑ) της εκδρομής αλλά και την επιβάρυνση ανά μαθητή. Ακόμη απαιτείται ασφάλιση ευθύνης διοργανωτή, πρόσθετη ασφάλιση που καλύπτει τα έξοδα σε περίπτωση ατυχήματος και υπεύθυνη δήλωση για κατοχή ειδικού σήματος λειτουργίας.

Οι ενδιαφερόμενοι μπορούν να καταθέσουν τις προσφορές τους σε σφραγισμένο φάκελο στο Γραφείο του Δ/ντη του Μουσικού Σχολείου Λευκάδας και σε ηλεκτρονική μορφή (doc ή pdf) μέχρι την Δευτέρα 31/3/2014 και ώρα 10:00 πμ. Το επιλεγμένο ταξιδιωτικό γραφείο θα υπογράψει ιδιωτικό συμφωνητικό με το σχολείο στο οποίο θα αναφέρεται ρητά και η ασφάλεια αστικής επαγγελματικής ευθύνης.

Πληροφορίες: Άγγελος Βλάχος

Δ/νση: Λεωφόρος Φιλοσόφων Λευκάδας