Ανακοίνωση για τις τοποθετήσεις σε οργανικά κενά

Το Π.Υ.Σ.Δ.Ε. Λευκάδας με την 9η / 2023 Πράξη του

Α. ανακοινώνει τις παρακάτω τοποθετήσεις εκπαιδευτικών αρμοδιότητάς του σε οργανικά κενά:

Οι εκπαιδευτικοί του πίνακα οφείλουν να παρουσιαστούν στα σχολεία της οργανικής τους τοποθέτησης στις 30 Ιουνίου 2023 και να αναλάβουν υπηρεσία.

Β. Μετά την απόδοση των οργανικών κενών, οι πίνακες με τις εναπομείνασες κενές οργανικές θέσεις προς κάλυψη έχουν ως εξής:

Γ. Οι εκπαιδευτικοί του παρακάτω πίνακα που περιήλθαν στην αρμοδιότητα του Π.Υ.Σ.Δ.Ε. Λευκάδας μετά τις φετινές μεταθέσεις, λαμβάνουν προσωρινή τοποθέτηση στη Δ.Δ.Ε. Λευκάδας για το υπόλοιπο του σχολικού έτους 2022-2023, δηλαδή έως και 31/08/2023 και οφείλουν να παρουσιαστούν στα γραφεία της Δ.Δ.Ε. Λευκάδας στις 30 Ιουνίου 2023, για να αναλάβουν υπηρεσία:

Δ. Οι λοιποί εκπαιδευτικοί που βρίσκονται στη διάθεση του Π.Υ.Σ.Δ.Ε. Λευκάδας, παραμένουν στη σχολική μονάδα της προσωρινής τους τοποθέτησης έως και τη λήξη του σχολικού έτους 2022-2023 (31/08/2023), σύμφωνα με την απόφαση υπ’αρ. ΔΕ 1804/23.08.2022 (ΑΔΑ: 9Β1Τ46ΜΤΛΗ-ΧΩΚ) του Διευθυντή Δ.Ε. Λευκάδας.

Ε. Τυχόν λάθη ή παραλείψεις στις αποφάσεις του Συμβουλίου που αφορούν τοποθετήσεις εκπαιδευτικών επανεξετάζονται από το ίδιο Συμβούλιο, ύστερα από αίτηση των ενδιαφερομένων την Τετάρτη 28.06.2023. Η αίτηση αυτή που αναφέρεται στη διόρθωση συγκεκριμένων λαθών ή παραλείψεων δεν αποτελεί ένσταση και κατατίθεται αυτοπροσώπως στα γραφεία της Δ.Δ.Ε. Λευκάδας ή αποστέλλεται μέσω e-mail (υπογεγραμμένη και σκαναρισμένη) προς το Π.Υ.Σ.Δ.Ε. Λευκάδας:  mail@dide.lef.sch.gr  έως και την Τρίτη 27.06.2023.