Πρόσκληση για πλήρωση κενών θέσεων μελών Δ.Ε.Π.Π.Σ. (Διοικούσας Επιτροπής Πρότυπων και Πειραματικών Σχολείων)

Σας ενημερώνουμε σχετικά με την Πρόσκληση Εκδήλωσης Ενδιαφέροντος για την πλήρωση των κενών θέσεων μελών της Διοικούσας Επιτροπής Πρότυπων και Πειραματικών Σχολείων (Δ.Ε.Π.Π.Σ.), με την ιδιότητα Συμβούλων Εκπαίδευσης και Διευθυντών/ντριών ή εκπαιδευτικών Π.Σ. ή ΠΕΙ.Σ.

Καλούνται οι ενδιαφερόμενοι/ες:

i) Συμβούλοι Εκπαίδευσης από την Πρωτοβάθμια και τη Δευτεροβάθμια εκπαίδευση,

ii) Διευθυντές/ντριες ή Προϊσταμένους/νες ή εκπαιδευτικούς οι οποίοι/ες υπηρετούν ή έχουν υπηρετήσει σε ΠΕΙ.Σ.

iii) Διευθυντές/ντριες ή Προϊσταμένους/νες ή εκπαιδευτικούς οι οποίοι/ες υπηρετούν ή έχουν υπηρετήσει σε Π.Σ. και ΠΕΙ.Σ.

να υποβάλουν ηλεκτρονική αίτηση εκδήλωσης ενδιαφέροντος για την πλήρωση των κενών θέσεων:

i) τακτικών και αναπληρωματικών μελών Δ.Ε.Π.Π.Σ. της περίπτωσης (δ), του άρθρου 14 του ν.4692/2020 (Α’ 111), όπως ισχύει

ii) τακτικού μέλους Δ.Ε.Π.Π.Σ. της περίπτωσης (ε) του άρθρου 14 του ν. 4692/2020 (Α’ 111), όπως ισχύει,

iii)αναπληρωματικών μελών Δ.Ε.Π.Π.Σ. της περίπτωσης (ε) του άρθρου 14 του ν. 4692/2020 (Α’ 111), όπως ισχύει

συνοδευόμενη από τα αναγκαία δικαιολογητικά, από την Τρίτη 8/08/2023 έως την Δευτέρα 21/08/2023 και ώρα 15:00.

Οι ηλεκτρονικές αιτήσεις υποβάλλονται στον ακόλουθο σύνδεσμο: https://www.iep.edu.gr/services/deppsaitiseis/

Η πιστοποίηση των υποψηφίων για την εισαγωγή στην πλατφόρμα της αίτησης γίνεται με τους κωδικούς που διαθέτουν στο Πανελλήνιο Σχολικό Δίκτυο.

Πριν τη λήξη της προθεσμίας, οι ενδιαφερόμενοι θα πρέπει μέσω του πληροφοριακού συστήματος να συμπληρώσουν την αίτησή τους και να την  οριστικοποιήσουν (ΟΡΙΣΤΙΚΗ ΥΠΟΒΟΛΗ).

Μετά την οριστική υποβολή της αίτησης αποδίδεται ένας μοναδικός κωδικός υποψηφίου και ο υποψήφιος μετά την οριστικοποίηση της υποβολής της δεν μπορεί να μεταβάλει κανένα από τα στοιχεία της υποβληθείσας αίτησης.

Δείτε την πρόσκληση στη Δι@ύγεια