Προγραμματισμός εξετάσεων της Ειδικής Εξεταστικής Ιουνίου των Λυκείων των ΕΠΑ.Λ., Π.ΕΠΑ.Λ και ΕΝ.Ε.Ε.ΓΥ.-Λ., για το 2022-2023

Σε συνέχεια των…

…σας διευκρινίζουμε ότι οι εξετάσεις της ειδικής εξεταστικής Ιουνίου 2023 για τους/τις μαθητές/τριες της Α’, Β’ των Ημερησίων και Εσπερινών ΕΠΑ.Λ, των Πρότυπων ΕΠΑ.Λ και Γ’ τάξης των Ημερησίων και Εσπερινών ΕΠΑ.Λ. και για τους/τις μαθητές/τριες της Α’, Β’, Γ’ και Δ’ τάξης των Λυκείων των ΕΝ.Ε.Ε.ΓΥ.-Λ. θα πραγματοποιηθούν εντός του δεύτερου δεκαπενθημέρου του Ιουνίου, σύμφωνα με τις κείμενες διατάξεις, με τον αρτιότερο τρόπο, προς όφελος των μαθητών/τριών και με γνώμονα την απρόσκοπτη λειτουργία και την υλοποίηση του προγραμματισμού της σχολικής μονάδας.

Παρακαλούνται οι Διευθυντές/ντριες των ως άνω σχολικών μονάδων και οι Διευθυντές/ντριες των Διευθύνσεων Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης να μεριμνήσουν για την εφαρμογή της παρούσας.

Δείτε την εγκύκλιο