Ημερήσιο αρχείο: 23 Μαρτίου, 2022

Μήνυμα της Υπουργού Παιδείας και Θρησκευμάτων Νίκης Κεραμέως για την 25η Μαρτίου

Το Μήνυμα της Υπουργού Παιδείας και Θρησκευμάτων Νίκης Κεραμέως για την επέτειο εορτασμού της 25ης Μαρτίου.

ΙΕΠ. Υποβολή αιτήσεων για τη Γ’ φάση επιμόρφωσης στη Διαφοροποιημένη Διδασκαλία

Οι ενδιαφερόμενοι/ες εκπαιδευτικοί υποβάλλουν αίτηση συμμετοχής ηλεκτρονικά μέσω της ιστοσελίδας του μητρώου του Ι.Ε.Π. Δόθηκε παράταση ως τις 18-04-2022 και ώρα: 13:00.

Πρόσκληση εκδήλωσης ενδιαφέροντος για τη τριήμερη εκδρομή του Γυμνασίου και Λ.Τ. Μεγανησίου στα Ιωάννινα

Οι ενδιαφερόμενοι μπορούν να καταθέσουν τις προσφορές τους σε αρχείο με προστασία με κωδικό πρόσβασης καθώς και όλα τα απαραίτητα δικαιολογητικά στο email του Γυμνασίου με Λ.Τ. Μεγανησίου το αργότερο μέχρι την Πέμπτη 31/03/2022 και ώρα 10.00 π.μ.

Τοποθέτηση εκπαιδευτικών σε Κέντρα Εκπαίδευσης για το Περιβάλλον και την Αειφορία (Κ.Ε.ΠΕ.Α.) της ΠΔΕ Ιονίων Νήσων

Τοποθέτηση εκπαιδευτικών σε κενές – κενούμενες θέσεις σε Κέντρα Εκπαίδευσης για το Περιβάλλον και την Αειφορία (Κ.Ε.ΠΕ.Α.) της Περιφερειακής Διεύθυνσης Εκπαίδευσης Ιονίων Νήσων.

Πρόσκληση εκδήλωσης ενδιαφέροντος για τη τριήμερη εκδρομή του Μουσικού Σχολείου Λευκάδας, στη Μεσσήνη

Οι ενδιαφερόμενοι μπορούν να καταθέσουν τις προσφορές τους στο Γραφείο του Διευθυντή του Μουσικού Σχολείου Λευκάδας, μέχρι τη Δευτέρα 28-3-2022 και ώρα 10:00 π.μ.

Εγγραφές μαθητών και μαθητριών στο 2ο Πειραματικό ΓΕΛ Λευκάδας

Η Ηλεκτρονική Πλατφόρμα για εισαγωγή των μαθητών/τριών στο 2ο Πειραματικό ΓΕΛ Λευκάδας θα παραμείνει ανοιχτή μέχρι και την Πέμπτη 31 Μαρτίου 2022 και ώρα 15:00.