Ημερήσιο αρχείο: 21 Μαρτίου, 2022

Νέα εγκύκλιος με Οδηγίες του Υπουργείου σχετικά με τις παρελάσεις και τη χρήση μάσκας

Αναφορικά με τα μέτρα προστασίας που θα πρέπει να τηρηθούν στις παρελάσεις για τον εορτασμό της Εθνικής Επετείου της 25ης Μαρτίου, υπάρχει ισχυρή σύσταση για χρήση μάσκας σε εξωτερικούς χώρους, εφόσον υπάρχει συνάθροιση και συνωστισμός.

Συμμετοχή Ελλήνων του Εξωτερικού στις ΠΚΕ για τις Στρατιωτικές και Αστυνομικές Σχολές ακαδημαϊκού έτους 2022-2023

Πληροφορίες σχετικά με τις προθεσμίες υποβολής δικαιολογητικών για τη συμμετοχή υποψηφίων Ελλήνων του Εξωτερικού στις προκαταρκτικές εξετάσεις (ΠΚΕ) των Στρατιωτικών Σχολών, των Σχολών Αξιωματικών και των Σχολών Αστυφυλάκων.

Ιόνιο Πανεπιστήμιο. Διήμερο Διαδικτυακό Συνέδριο με θέμα: «Η Επτάνησος στην Επανάσταση του 1821».

Στο πλαίσιο του Εορτασμού των 200 χρόνων από την Επανάσταση, το Ιόνιο Πανεπιστήμιο με την αντίστοιχη Επιτροπή, διοργανώνει Διήμερο Διαδικτυακό Συνέδριο στις 23 και 24 Μαρτίου με θέμα: «Η Επτάνησος στην Επανάσταση του 1821».

Περιφερειακή Ενότητα Λευκάδας. Πρόγραμμα εκδηλώσεων εορτασμού της Εθνικής Επετείου της 25ης Μαρτίου

Ενημέρωση από το Γραφείο του κ. Αντιπεριφερειάρχη Λευκάδας σχετικά με το Πρόγραμμα Εκδηλώσεων εορτασμού της Εθνικής Επετείου της 25ης Μαρτίου. Η παρέλαση ανήμερα της Εθνικής Εορτής (Παρασκευή 25 Μαρτίου 2022) θα ξεκινήσει στις 12:00 μ.μ.

Πρόσκληση εκδήλωσης ενδιαφέροντος για τριήμερη εκπαιδευτική επίσκεψη του Γυμνασίου και Λ.Τ. Βασιλικής, στη Θεσσαλονίκη

Οι ενδιαφερόμενοι μπορούν να καταθέσουν τις προσφορές τους με όλα τα απαραίτητα δικαιολογητικά το αργότερο μέχρι τη Δευτέρα 28-3-2022 και ώρα 10:00 π.μ.

Εγκύκλιος για «Ολυμπιακή Παιδεία – Ολυμπιακή Εβδομάδα στα σχολεία» για το 2021-2022

Σας ενημερώνουμε ότι το εκπαιδευτικό πρόγραμμα «Ολυμπιακή Εβδομάδα στα σχολεία» για το 2021-2022 θα υλοποιηθεί από τις 16 έως τις 20 Μαΐου 2022 με σύνολο δράσεων με σκοπό να αναδείξουν τη μορφωτική και εκπαιδευτική αξία των Ολυμπιακών Αγώνων.

Αμοιβαίες μεταθέσεις εκπαιδευτικών 2022. Προθεσμίες και έντυπο αίτησης.

Οι αιτήσεις για αμοιβαία μετάθεση υποβάλλονται εντός δεκαπέντε (15) ημερών από την ανακοίνωση των μεταθέσεων. Ως προς τις προϋποθέσεις ισχύουν τα αναγραφόμενα στο κεφάλαιο Β΄, μέρος τρίτο της εγκυκλίου μεταθέσεων εκπαιδευτικών Δ.Ε..