ΠΔΕ Ιονίων Νήσων. Διαδικτυακή Εκδήλωση με θέμα: «Ανάπτυξη Παρεμβάσεων Αγωγής Υγείας για Μαθητικό Πληθυσμό 2023-2024»

Η Περιφερειακή Διεύθυνση Α/θμιας και Β/θμιας Εκπαίδευσης Ιονίων Νήσων σύμφωνα με το υπ. αριθ. Γ1γ/ΓΦ3.3,13,18Ζ ΦΑΥ4,6 (2023)/Γ.Π.32794 έγγραφο του Υ.ΠΑΙ.Θ.Α., σε συνεργασία με τη Γενική Γραμματεία Δημόσιας Υγείας του Υπουργείου Υγείας διοργανώνει διαδικτυακή εκδήλωση την Δευτέρα 30 Οκτωβρίου 2023 και ώρα 16.00 – 18.00.

Στόχος της εκδήλωσης είναι η ευαισθητοποίηση και η ενημέρωση των αρμόδιων στελεχών και των εκπαιδευτικών που θα αναλάβουν την υλοποίηση δράσεων Αγωγής Υγείας, έτσι ώστε να επιτευχθεί η διεύρυνση της περιόδου υλοποίησης των δράσεων αυτών και κατ’ επέκταση η αύξηση του αριθμού των μαθητών που θα ωφεληθούν.

Αναλυτικές πληροφορίες στο σχετικό έγγραφο της ΠΔΕ Ιονίων Νήσων