Ημερήσιο αρχείο: 23 Φεβρουαρίου, 2023

36ος Πανελλήνιος Μαθητικός Διαγωνισμός Χημείας. Ολυμπιάδα Χημείας 2023

Ο 36ος Πανελλήνιος Μαθητικός Διαγωνισμός Χημείας (Π.Μ.Δ.Χ.) θα διεξαχθεί την Κυριακή 19 Μαρτίου 2023. Οι εγγραφές των μαθητών/τριών θα γίνονται στο exams.eex.gr μέχρι τις 17 Μαρτίου 2023

Διαπίστωση της λήξης της θητείας ή της παύσης άσκησης των αρμοδιοτήτων Συντονιστών Εκπαιδευτικού Έργου

Λήξη της θητείας ή παύση άσκησης των αρμοδιοτήτων των Συντονιστών Εκπαιδευτικού Έργου των ΠΔΕ Ανατολικής Μακεδονίας – Θράκης, Κεντρικής Μακεδονίας, Δυτικής Μακεδονίας, Ηπείρου και Ιονίων Νήσων.

Επικαιροποιημένες οδηγίες εφαρμογής του Σχολικού Επαγγελματικού Προσανατολισμού της Γ’ Γυμνασίου στο πλαίσιο των Εργαστηρίων Δεξιοτήτων

Αρχείο του ΙΕΠ, με τις επικαιροποιημένες οδηγίες εφαρμογής του Σχολικού Επαγγελματικού Προσανατολισμού της Γ’ τάξης Γυμνασίου στο πλαίσιο των Εργαστηρίων Δεξιοτήτων.

Εγκύκλιος για την Πανελλήνια Ημέρα κατά της Βίας στο Σχολείο. 6η Μαρτίου 2023

Καλούνται οι σχολικές μονάδες της χώρας να αφιερώσουν χρόνο, από τη Δευτέρα 6 Μαρτίου έως και την Παρασκευή 10 Μαρτίου 2023 σε δράσεις, συζητήσεις, εκδηλώσεις, με στόχο την ευαισθητοποίηση σε θέματα βίας και σχολικού εκφοβισμού.

Αποτελέσματα κλήρωσης στα Ομαδικά Αθλήματα των Πανελλήνιων Αγώνων ΓΕΛ και ΕΠΑΛ. Ελλάδας και Κύπρου 2022-2023

Ανακοινώθηκαν τα αποτελέσματα της κλήρωσης αναφορικά με τους αγώνες ομαδικών αθλημάτων της Β’ και Γ’ Φάσης των Πανελλήνιων Αγώνων ΓΕ.Λ. και ΕΠΑ.Λ. Ελλάδας-Κύπρου, για το σχολικό έτος 2022-2023.

Διαδικτυακά Εκπαιδευτικά Σεμινάρια «Δράσεις εκπαιδευτικής Σεισμολογίας στο Σχολικό Εργαστήριο»

Για τους εκπαιδευτικούς ειδικοτήτων STEAM της Β/θμιας Εκπαίδευσης (Γυμνάσια, Λύκεια, ΕΠΑΛ),το σεμινάριο θα πραγματοποιηθεί την Τρίτη 28/2/2023, 17:00-19:00, μέσω Webex. Εγγραφές μέχρι την Παρασκευή 24/2/2023.

Τοποθέτηση Συμβούλων Εκπαίδευσης των Ε’ και ΣΤ’ Περιφερειακών Συμβουλίων Επιλογής Συμβούλων Εκπαίδευσης

Οι τοποθετούμενοι Σύμβουλοι Εκπαίδευσης θα αναλάβουν υπηρεσία εντός πέντε (5) εργάσιμων ημερών από την έκδοση της διαπιστωτικής απόφασης περί λήξης της θητείας ή της παύσης άσκησης αρμοδιοτήτων των Σ.Ε.Ε.