Ημερήσιο αρχείο: 16 Νοεμβρίου, 2022

Εκ νέου ενεργοποίηση της φόρμας του Συλλογικού προγραμματισμού στην πλατφόρμα του ΙΕΠ

Ενεργοποιείται η πλατφόρμα του ΙΕΠ για τον Συλλογικό Προγραμματισμό από την Πέμπτη 17 Νοεμβρίου 2022 έως και την Πέμπτη 24 Νοεμβρίου 2022, προκειμένου να δοθεί η δυνατότητα ολοκλήρωσης της διαδικασίας σε όλα τα σχολεία.

19o Πανελλήνιο Συνέδριο Φυσικής «Σύγχρονη Φυσική: Έρευνα – Τεχνολογία – Καινοτομία – Εκπαίδευση»

Διάρκεια του Συνεδρίου, από Παρασκευή 18-11-2022 έως και Κυριακή 20-11-2022. Περισσότερες πληροφορίες στην ιστοσελίδα www.eef19.gr, μέσω της οποίας πραγματοποιείτε online εγγραφή στο συνέδριο.

Εγκύκλιος έναρξης της Ενισχυτικής Διδασκαλίας στα Γυμνάσια για το σχολικό έτος 2022-2023

Σύμφωνα με την εγκύκλιο, οι επιλεγέντες υποψήφιοι, οφείλουν να παρουσιαστούν στις οικείες Δ.Δ.Ε. την Τρίτη 22 Νοεμβρίου 2022, ώρα 09.00, με σκοπό να υποβάλουν υπεύθυνη δήλωση τοποθέτησης σε Σ.Κ.Α.Ε.

Μήνυμα της Υπουργού Παιδείας και Θρησκευμάτων για τον εορτασμό της επετείου του Πολυτεχνείου

Το μήνυμα της Υπουργού Παιδείας και Θρησκευμάτων για τον εορτασμό της 49ης επετείου του Πολυτεχνείου. Παρακαλούνται οι Διευθυντές/ντριες των σχολείων να μεριμνήσουν για την ανάγνωση του μηνύματος την ημέρα της σχολικής εορτής.

Πρόσκληση εκδήλωσης ενδιαφέροντος για πενθήμερη εκπαιδευτική επίσκεψη του Γυμνασίου και Λ.Τ. Βασιλικής, στη Θεσσαλονίκη

Οι ενδιαφερόμενοι μπορούν να καταθέσουν τις προσφορές τους με όλα τα απαραίτητα δικαιολογητικά στον Διευθυντή του Γυμνασίου και Λυκειακών Τάξεων Βασιλικής το αργότερο μέχρι τη Δευτέρα 21-11-2022 και ώρα 11:00 π.μ.