Ημερήσιο αρχείο: 6 Μαΐου, 2022

Εξεταστικά Κέντρα για το Κρατικό Πιστοποιητικό Γλωσσομάθειας (ΚΠΓ) Α’ περιόδου 2022

ο πίνακας με τα Εξεταστικά Κέντρα για το Κρατικό Πιστοποιητικό Γλωσσομάθειας (ΚΠΓ) εξεταστικής περιόδου 2022 Α’ και η κατανομή των υποψηφίων σε αυτά ανά εξεταζόμενη γλώσσα και επίπεδο.

Ορισμός Εξεταστικών Κέντρων για τις πανελλαδικές εξετάσεις ΓΕ.Λ. και ΕΠΑ.Λ. 2022

Ανακοινώθηκαν από τη Διεύθυνση Εξετάσεων και πιστοποιήσεων του Υ.ΠΑΙ.Θ. τα Εξεταστικά Κέντρα για τη διεξαγωγή των πανελλαδικών εξετάσεων ΓΕ.Λ. και ΕΠΑ.Λ. 2022, ανά Περιφερειακή Διεύθυνση Εκπαίδευσης.

Παρασκευή 6 Μαΐου 2022. Στις 4:30 μ.μ. Live η κλήρωση για τα Πειραματικά Σχολεία

Παρασκευή 6 Μαΐου και ώρα 4:30 μ.μ. Ζωντανά η ηλεκτρονική κλήρωση για εισαγωγή μαθητών και μαθητριών στα Πειραματικά Σχολεία όλης της χώρας για το Σχολικό Έτος 2022-2023.

Εγκύκλιος. Απολυτήρια αλλοδαπών μαθητών Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης χωρίς επίσημα μεταφρασμένα δικαιολογητικά

Τα απολυτήρια αλλοδαπών μαθητών/τριών των σχολικών μονάδων Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης, εκδίδονται με την αναγραφή των στοιχείων με ελληνικούς και λατινικούς χαρακτήρες, όταν είναι δυσχερής η προσκόμιση επίσημα μεταφρασμένων δικαιολογητικών.

Προγραμματισμός εξετάσεων ΕΠΑ.Λ. και Π.ΕΠΑ.Λ για το σχολικό έτος 2021-2022

Η εγκύκλιος του Υ.ΠΑΙ.Θ. με αναλυτικές οδηγίες για τον προγραμματισμό των εξετάσεων σε ΕΠΑ.Λ. και Π. ΕΠΑ.Λ για το σχολικό έτος 2021-2022.