Ημερήσιο αρχείο: 1 Απριλίου, 2022

ΦΕΚ 1539/2022. Από τη Δευτέρα 4 Απριλίου, ένα μόνο self test πριν από κάθε Τρίτη

Σύμφωνα με το ΦΕΚ 1539 τ.Β’ (1-4-2022), ο αυτοδιαγνωστικός έλεγχος διενεργείται μία (1) φορά πριν από την Τρίτη κάθε σχολικής εβδομάδας και έως είκοσι τέσσερις (24) ώρες πριν από την προσέλευση στη σχολική μονάδα.

Νέα εγχειρίδια χρήσης της πύλης MySchool

Σας ενημερώνουμε ότι οι οδηγοί χρήσης της πύλης myschool, έχουν επικαιροποιηθεί πρόσφατα και μπορείτε να τους συμβουλεύεστε για την επίλυση σχετικών αποριών.

8η περίοδος Α΄ Φάσης στην επιμόρφωση ΣΕΕ και εκπαιδευτικών ΠΕ06 & ΠΕ60 για τα Αγγλικά στο Νηπιαγωγείο

Από την Τετάρτη, 6 Απριλίου και ώρα 13.00 μέχρι τη Δευτέρα, 11 Απριλίου, 2022 και ώρα 13.00 θα είναι ξανά ανοικτό το μητρώο του ΙΕΠ για την υποβολή αίτησης συμμετοχής (8η περίοδος Α’ Φάσης)

Επαναπροκήρυξη για την τριήμερη εκδρομή του Γυμνασίου και Λ.Τ. Μεγανησίου Λευκάδας στα Ιωάννινα

Επαναπροκήρυξη για την τριήμερη εκδρομή του Γυμνασίου και Λ.Τ. Μεγανησίου Λευκάδας διότι η πρώτη απέβη άκαρπη. Οι ενδιαφερόμενοι μπορούν να καταθέσουν τις προσφορές τους σε κλειστό φάκελο στα γραφεία της Διεύθυνσης Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης το αργότερο μέχρι την Τετάρτη 06/04/2022 και ώρα 11.00 π.μ.

Πρόσκληση εκδήλωσης ενδιαφέροντος για την τριήμερη εκπαιδευτική επίσκεψη του 2ου Γυμνασίου Λευκάδας, σε Μετέωρα, Καρδίτσα, Λίμνη Πλαστήρα

Οι ενδιαφερόμενοι μπορούν να καταθέσουν τις προσφορές τους στο Γραφείο του Διευθυντή του 2ου Γυμνασίου Λευκάδας, το αργότερο μέχρι την Παρασκευή 08/04/2022 και ώρα 10.00 π.μ.

Πρόσκληση εκδήλωσης ενδιαφέροντος για την τριήμερη εκπαιδευτική επίσκεψη του 2ου Γυμνασίου Λευκάδας, στη Θεσσαλονίκη