Ημερήσιο αρχείο: 6 Νοεμβρίου, 2023

Συμπληρωματική Κύριας Έρευνα (MS) της Διεθνούς Μελέτης για τον Εγγραμματισμό στην Πληροφορική και τους Υπολογιστές – ICILS 2023

Ερωτηματολόγιο για τους/τις Διευθυντές/ντριες των σχολείων, με θέμα τη χρήση εργαλείων ChatGPT (ChatGPT or similar artificial intelligence tools). Η έρευνα θα διεξαχθεί από 07-11-2023 έως και 20-11-2023 και είναι υποχρεωτική.

Επισκέψεις μαθητών/τριών Γ’ Γυμνασίου, Α’ ΓΕΛ και Α’ ΕΠΑΛ σε σχολικές μονάδες ΕΠΑΛ, Π.ΕΠΑΛ και Εργαστηριακά Κέντρα για το 2023-2024

Στόχος, η αποτελεσματική ενημέρωση και πληροφόρηση των μαθητών/τριών της Γ΄ τάξης Γυμνασίου, καθώς και των μαθητών/τριών της Α΄ τάξης ΓΕΛ και ΕΠΑΛ για τις πιθανές εκπαιδευτικές επιλογές σε ότι αφορά στην Επαγγελματική Εκπαίδευση.

40o Διεθνές Διαδικτυακό Συνέδριο Ανθρωπιστικών και Κοινωνικών Επιστημών

Το 40ο Διεθνές Συνέδριο Ανθρωπιστικών και Κοινωνικών Επιστημών θα πραγματοποιηθεί διαδικτυακά και δια ζώσης από Παρασκευή 1 έως και Κυριακή 3 Δεκεμβρίου 2023. Δηλώσεις συμμετοχής μέχρι 22 Νοεμβρίου 2023.