Ημερήσιο αρχείο: 2 Νοεμβρίου, 2023

Συντονισμός της εξεταστέας ύλης των «γραπτώς» εξεταζόμενων μαθημάτων των ΕΠΑ.Λ. στις προαγωγικές και απολυτήριες εξετάσεις 2023-2024

Οι Διευθυντές/ντριες σε συνεργασία με τους Συλλόγους Διδασκόντων καλούνται να διευκολύνουν την ολοκλήρωση της εξεταστέας ύλης των «γραπτώς» εξεταζομένων μαθημάτων, αναμορφώνοντας το ωρολόγιο πρόγραμμα, όπου αυτό κρίνεται αναγκαίο.

Προσλήψεις 222 μελών ΕΕΠ ΕΒΠ και εκπαιδευτικών ΠΕ87.02 για το διδακτικό έτος 2023-2024

Οι προσλαμβανόμενοι/ες οφείλουν να παρουσιαστούν και να αναλάβουν υπηρεσία από την Δευτέρα 6 έως και την Τρίτη 7 Νοεμβρίου 2023 απευθείας στην σχολική μονάδα ή τη δομή πρόσληψής τους.

Πρόσκληση εκδήλωσης ενδιαφέροντος για μετακίνηση μαθητών/τριών του 2ου Πειραματικού ΓΕ.Λ. στη Ρώμη (Ανακοινοποίηση)

Οι ενδιαφερόμενοι μπορούν να καταθέσουν τις προσφορές τους στο γραφείο της Διευθύντριας του 2ου Πειραματικού ΓΕΛ Λευκάδας, μέχρι την Τρίτη 07.11.2023 και ώρα 11.00 π.μ.