Ημερήσιο αρχείο: 16 Νοεμβρίου, 2023

Μήνυμα του Υπουργού Παιδείας, Θρησκευμάτων και Αθλητισμού Κυριάκου Πιερρακάκη για την 50η επέτειο του Πολυτεχνείου

Εκείνο το βράδυ οι νέοι μάς έδειξαν τον δρόμο προς τη Δημοκρατία. Σήμερα το παράδειγμά τους εξακολουθεί να φωτίζει τον δρόμο προς το καλύτερο κοινό μας μέλλον.

Πρόσκληση εκδήλωσης ενδιαφέροντος για προεπιλογή εκπαιδευτικών με σκοπό την κάλυψη με απόσπαση θέσεων Αναπληρωτών Διευθυντών σε Ευρωπαϊκά Σχολεία

Η πρόσκληση αφορά θέσεις Αναπληρωτή Διευθυντή Πρωτοβάθμιου Κύκλου για το Ευρωπαϊκό Σχολείο Bergen και Αναπληρωτή Διευθυντή Δευτεροβάθμιου Κύκλου για το Ευρωπαϊκό Σχολείο Βρυξέλλες Ι. Αιτήσεις μέχρι και 21/11/2023 και ώρα 15.00.

Πανελλαδικές 2024. Εγκύκλιος για ηλεκτρονική παρακολούθηση και συντονισμό της ύλης των μαθημάτων της Γ’ τάξης ΓΕΛ

Αναλυτικές ημερομηνίες καταγραφής, και οδηγίες για τον συντονισμό της διδασκαλίας των μαθημάτων της Γ΄ τάξης Ημερήσιου και Εσπερινού ΓΕΛ και της Γ΄ τάξης Λυκείου Ε.Α.Ε. που θα εξεταστούν και πανελλαδικά το έτος 2024.