Ημερήσιο αρχείο: 31 Ιανουαρίου, 2024

Πρόσκληση στην εκδήλωση βράβευσης των μαθητών/τριών της Λευκάδας που διακρίθηκαν στους μαθηματικούς διαγωνισμούς της ΕΜΕ

Το Παράρτημα Λευκάδας της ΕΜΕ σας προσκαλεί στην εκδήλωση βράβευσης μαθητών/τριών που διακρίθηκαν στους μαθηματικούς διαγωνισμούς της. Η εκδήλωση θα λάβει χώρα στο Μουσικό Σχολείο Λευκάδας το Σάββατο 3/2/2024 στις 6:00 μ.μ.

Χρονοδιάγραμμα και συντονιστικές οδηγίες ως προς την Διεξαγωγή των Προκαταρκτικών Εξετάσεων Υποψηφίων για τις Στρατιωτικές Σχολές

Συντονιστικές οδηγίες για την Διεξαγωγή των Προκαταρκτικών Εξετάσεων Υποψηφίων για τις Στρατιωτικές Σχολές με τις Πανελλαδικές Εξετάσεις 2024. Χρονοδιάγραμμα και απαιτούμενα δικαιολογητικά για τη συμμετοχή των υποψηφίων.

13ο Μαθητικό Φεστιβάλ Ψηφιακής Δημιουργίας στην Κέρκυρα

Το 13ο Μαθητικό Φεστιβάλ Ψηφιακής Δημιουργίας θα πραγματοποιηθεί την Πέμπτη 18 και την Παρασκευή 19 Απριλίου 2024, στο 4ο ΓΕΛ Κέρκυρας, με τη συμμετοχή μαθητών και μαθητριών. Συμμετοχές μέχρι την 15η Φεβρουαρίου 2024.