Ημερήσιο αρχείο: 21 Ιουλίου, 2022

Υποψήφιοι/ες με σοβαρές παθήσεις (5%). Έλεγχος για έγκριση ή απόρριψη του Μηχανογραφικού Δελτίου

Οι υποψήφιοι μπορούν να πληροφορούνται την έγκριση ή απόρριψη του μηχανογραφικού τους δελτίου, μέχρι και τη Παρασκευή 22/7/2022 και ώρα 14:00.

Αποχαιρετιστήρια επιστολή του Διευθυντή της Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης Λευκάδας, κ. Πολίτη Ανδρέα

Σύντομη αποχαιρετιστήρια επιστολή του απερχόμενου Διευθυντή Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης κ. Πολίτη Ανδρέα.

ΠΔΕ Ιονίων Νήσων. Δελτίο τύπου για την τοποθέτηση των νέων Διευθυντών Εκπαίδευσης

Δελτίο τύπου της Περιφερειακής Διεύθυνσης Εκπαίδευσης Ιονίων Νήσων σχετικά με την τοποθέτηση των Νέων Διευθυντών Εκπαίδευσης.

Παράταση θητείας των εκπαιδευτικών που υπηρετούν σε Πρότυπα ή Πειραματικά Σχολεία Δ.Ε. έως 31-8-2023

Η απόφαση (ΑΔΑ:6Ι9Β46ΜΤΛΗ-9Ε5) για την παράταση της θητείας των εκπαιδευτικών που υπηρετούν σε Πρότυπα ή Πειραματικά σχολεία Δ.Ε. μέχρι 31-8-2023.

ΦΕΚ 3798/2022. Συμπληρωματική απόφαση ως προς τον αριθμό εισακτέων στην Τριτοβάθμια για το 2022-2023

Αριθμός εισακτέων στις Σχολές, τα Τμήματα και τις Εισαγωγικές Κατευθύνσεις Τμημάτων της Τριτοβάθμιας Εκπαίδευσης για το ακαδημαϊκό έτος 2022-2023

Συμπληρωματική κατανομή στις ΑΕΝ για υποψηφίους παρελθόντων ετών

Η απόφαση αφορά επιμέρους κατανομή θέσεων υποψηφίων ΓΕ.Λ που το έτος 2022 υπέβαλαν εκ νέου μηχανογραφικό χωρίς νέα εξέταση.