Ημερήσιο αρχείο: 18 Ιανουαρίου, 2022

Επαναλειτουργία της πλατφόρμας εξ αποστάσεως εκπαίδευσης iepX για την Ειδική Εκπαίδευση

Η α΄ φάση εγγραφών και δήλωσης μαθημάτων ξεκινά την Πέμπτη 20-01-2022 και ώρα 13:00. Ημερομηνία λήξης α΄ φάσης εγγραφών και δήλωσης μαθημάτων ορίζεται η Τετάρτη 02-02-2022 και ώρα 13:00.

Νέα διάθεση self-test για μαθητές και εμβολιασμένους εκπαιδευτικούς από τα φαρμακεία

Οι μαθητές όλων των βαθμίδων καθώς και οι εμβολιασμένοι εκπαιδευτικοί, θα προμηθεύονται από την Τετάρτη 19 Ιανουαρίου έως και τη Δευτέρα 24 Ιανουαρίου 2022 (δόθηκε παράταση), πέντε (5) δωρεάν αυτοδιαγνωστικά (self) τεστ.

Πρόσκληση συμμετοχής στη 2η Ολυμπιακή και Παραολυμπιακή γαλλο-ελληνική εβδομάδα

Η 2η Ολυμπιακή και Παραολυμπιακή γαλλο-ελληνική εβδομάδα θα υλοποιηθεί διαδικτυακά από 31 Ιανουαρίου έως 4 Φεβρουαρίου 2022. Δηλώσεις συμμετοχής μέχρι την Τρίτη, 25 Ιανουαρίου 2022.

Τροποποιήσεις στη χορήγηση Βεβαιώσεων Ικανότητας για εισαγωγή στις Σχολές Δοκίμων Σημαιοφόρων Λ.Σ.-ΕΛ.ΑΚΤ. και Λιμενοφυλάκων Λ.Σ.-ΕΛ.ΑΚΤ.

Όλες οι μεταβολές, οι οποίες και θα ισχύσουν από το τρέχον σχολικό έτος, στη χορήγηση Βεβαιώσεων Ικανότητας στις Προκαταρκτικές Εξετάσεις στις Σχολές Δοκίμων Σημαιοφόρων Λ.Σ.-ΕΛ.ΑΚΤ. και Λιμενοφυλάκων Λ.Σ.-ΕΛ.ΑΚΤ.

Οδηγίες Χρήσης της Εφαρμογής του Κτηματολογίου Υποδομών Σχολικών Μονάδων

Σε συνέχεια της εγκυκλίου με θέμα: «Αναβάθμιση Ψηφιακών Υποδομών ΤΠΕ» οι Σχολικές Μονάδες θα πρέπει να επικαιροποιήσουν τον εξοπλισμό ΤΠΕ που διαθέτουν, στη σχετική εφαρμογή http://inventory.sch.gr/.