Ημερήσιο αρχείο: 21 Ιανουαρίου, 2022

Μόνο ένα Μηχανογραφικό Δελτίο στις Πανελλαδικές Εξετάσεις 2022

Για την εισαγωγή στην τριτοβάθμια εκπαίδευση φέτος για το ακαδημαϊκό έτος 2022-2023, θα υποβάλλεται μόνο το μηχανογραφικό δελτίο πρώτης φάσης, όπως πέρυσι.

Voucher για τους εκπαιδευτικούς, για αγορά τεχνολογικού εξοπλισμού

Θα διατεθούν στους δικαιούχους επιταγές (voucher) αξίας 200€ για την αγορά τεχνολογικού εξοπλισμού, χωρίς κοινωνικά ή άλλα κριτήρια, στο πλαίσιο της ευρύτερης επένδυσης στον ψηφιακό μετασχηματισμό της εκπαίδευσης.

Διευκρινίσεις επί των αιτημάτων για συνδικαλιστική άδεια για συμμετοχή σε Γενικές Συνελεύσεις συνδικαλιστικών οργανώσεων

Σύμφωνα με το έγγραφο, οι συνελεύσεις της πιο αντιπροσωπευτικής συνδικαλιστικής οργάνωσης συνέρχονται εκτός χρόνου απασχόλησης και δεν προβλέπεται η χορήγηση συνδικαλιστικής άδειας.

Εγκύκλιος για την Εορτή των Τριών Ιεραρχών σχολικού έτους 2021-2022

Οι εορταστικές εκδηλώσεις για την προσφορά των Τριών Ιεραρχών στα Γράμματα, θα πραγματοποιηθούν στις σχολικές μονάδες την Παρασκευή 28 Ιανουαρίου 2022 με διάρκεια έως δύο διδακτικές ώρες.