Ημερήσιο αρχείο: 2 Αυγούστου, 2022

Πρόγραμμα για τις Επαναληπτικές Πανελλαδικές εξετάσεις ΕΠΑΛ έτους 2022 (ανακοινοποίηση)

Ανακοινώθηκε το Πρόγραμμα για τις Επαναληπτικές Πανελλαδικές εξετάσεις 2022 των Ημερήσιων και Εσπερινών ΕΠΑΛ καθώς και η προθεσμία για τις δοκιμασίες των ΤΕΦΑΑ.

Ανακλήσεις αποσπάσεων, τροποποιήσεις αποσπάσεων και αποσπάσεις από ΠΥΣΔΕ σε ΠΥΣΔΕ και ΣΜΕΑΕ

Ανακλήσεις αποσπάσεων, τροποποιήσεις αποσπάσεων και αποσπάσεις από ΠΥΣΔΕ σε ΠΥΣΔΕ και ΚΕ.Δ.Α.Σ.Υ. /ΣΜΕΑΕ για το διδακτικό έτος 2022-2023.

Πρότυπα – Πειραματικά. Αναμορφωμένοι αξιολογικοί πίνακες υποψηφίων για το 2022-2023

Οι αναμορφωμένοι αξιολογικοί πίνακες υποψηφίων, μετά τις ενστάσεις, για πλήρωση κενών θέσεων θητείας στα Πρότυπα και Πειραματικά Σχολεία για το 2022-2023.

Σχετικά με τις αιτήσεις μετάθεσης νεοδιόριστων εκπαιδευτικών

Οι νεοδιοριζόμενοι υποχρεούνται να παραμείνουν στην περιοχή διορισμού τους για χρονικό διάστημα τουλάχιστον δύο (2) σχολικών ετών, πλην των ειδικών κατηγοριών.

Παράταση απόσπασης εκπαιδευτικών στις σχολικές μονάδες του εξωτερικού για δύο (2) σχολικά έτη, το πρώτο με επιμίσθιο και το δεύτερο χωρίς επιμίσθιο για συμπλήρωση πενταετίας.

Νεοδιόριστοι Εκπαιδευτικοί – Τα απαιτούμενα δικαιολογητικά

Τα έντυπα δικαιολογητικά που θα πρέπει να προσκομίσουν οι νεοδιόριστοι εκπαιδευτικοί κατά την προσελευσή τους για ορκωμοσία και ανάληψη υπηρεσίας.

Διορισμοί εκπαιδευτικών. Τα ονόματα των μονίμων εκπαιδευτικών και μελών ΕΕΠ ΕΒΠ

Ανακοινώθηκαν από το Υπουργείο Παιδείας και Θρησκευμάτων οι διορισμοί και οι πίνακες με τα ονόματα των μονίμων εκπαιδευτικών και μελών ΕΕΠ ΕΒΠ.

Οδηγίες για συνδιδασκαλία στα Μαθηματικά των Ομάδων Προσανατολισμού της Γ΄ Λυκείου

Οδηγίες για το πότε θα γίνεται συνδιδασκαλία στα Μαθηματικά της Ο.Π. Θετικών Σπουδών & Σπουδών Υγείας και της Ο.Π. Σπουδών Οικονομίας & Πληροφορικής.