Μεταθέσεις Ειδικού Εκπαιδευτικού Προσωπικού (ΕΕΠ) και Ειδικού Βοηθητικού Προσωπικού (ΕΒΠ) σχολικού έτους 2022-2023

Δημοσιεύτηκε η απόφαση για τις μεταθέσεις Ειδικού Εκπαιδευτικού Προσωπικού (ΕΕΠ) και Ειδικού Βοηθητικού Προσωπικού (ΕΒΠ) σχολικού έτους 2022-2023.

Οι μετατιθέμενοι από περιοχή αναλαμβάνουν υπηρεσία (στη Διεύθυνση Εκπαίδευσης ή ΚΕΔΑΣΥ) με τη λήξη του διδακτικού έτους της βαθμίδας στην οποία ανήκουν.

Οι μετατιθέμενοι από ΚΕΔΑΣΥ ή ΣΔΕΥ αναλαμβάνουν υπηρεσία (στη Διεύθυνση Εκπαίδευσης ή ΚΕΔΑΣΥ) με τη λήξη λειτουργίας των ΚΕΔΑΣΥ.

Τα μέλη ΕΕΠ-ΕΒΠ που υπέβαλαν αίτηση μετάθεσης και δεν συμπεριλαμβάνονται στον πίνακα δεν μετατίθενται διότι είτε δεν υπήρχαν κενές οργανικές θέσεις είτε οι μετατιθέμενοι συγκεντρώνουν περισσότερες μονάδες μετάθεσης.

Μπορείτε να δείτε την απόφαση εδώ

Δείτε ακόμη:

Μεταθέσεις εκπαιδευτικών Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης 2023