37ο Διεθνές Συνέδριο Ανθρωπιστικών και Κοινωνικών Επιστημών

Σας γνωστοποιούμε ότι το Ινστιτούτο Πολιτισμού, Δημοκρατίας και Εκπαίδευσης (Ι.ΠΟ.Δ.Ε.), διοργανώνει το 37ο Διεθνές Συνέδριο Ανθρωπιστικών και Κοινωνικών Επιστημών με θέμα: «Ειδικές επιστήμες: Λογοθεραπεία, Αγωγή Υγείας, Ειδική Αγωγή, Συμβουλευτική, Παιδαγωγική Θεραπεία, Κοινωνική Παιδαγωγική-Οικογενειακή και Σχολική Βία, Διαπολιτισμικότητα, Σεξουαλική Αγωγή», που θα πραγματοποιηθεί διαδικτυακά από Παρασκευή 2 έως και Κυριακή 4 Δεκεμβρίου 2022 και απευθύνεται σε εκπαιδευτικούς πρωτοβάθμιας και δευτεροβάθμιας εκπαίδευσης.

37ο Διεθνές Συνέδριο Ανθρωπιστικών και Κοινωνικών Επιστημών

Σύμφωνα με το περιεχόμενο της Ανακοίνωσης του Ι.ΠΟ.Δ.Ε., σκοπός του 37ου Διεθνούς Συνεδρίου Ανθρωπιστικών και Κοινωνικών Επιστημών είναι η παρουσίαση και ανάλυση θεωρητικών εργασιών και ερευνητικών προσπαθειών που εμπίπτουν στις γενικές και ειδικές θεματικές του, η ανάπτυξη επιστημονικού διαλόγου μεταξύ των ενδιαφερομένων και η εμβάθυνση σε θέματα λογοθεραπείας, αγωγής υγείας, ειδικής αγωγής, συμβουλευτικής παιδαγωγικής θεραπείας, κοινωνικής παιδαγωγικής – οικογενειακής και σχολικής βίας, διαπολιτισμικότητας και σεξουαλικής αγωγής.

Οι εκπαιδευτικοί πρωτοβάθμιας και δευτεροβάθμιας εκπαίδευσης μπορούν να παρακολουθήσουν το Συνέδριο, εκτός διδακτικού ωραρίου και από το κανάλι του Ι.ΠΟ.Δ.Ε. στο Youtube

Η συμμετοχή στο Συνέδριο είναι προαιρετική και θα γίνει χωρίς δαπάνη για το δημόσιο. Για περισσότερες πληροφορίες οι ενδιαφερόμενοι μπορούν να επισκέπτονται την ιστοσελίδα του Ι.ΠΟ.Δ.Ε.: http://ipode.gr/37conference