Τράπεζα θεμάτων. Ερωτηματολόγιο ανατροφοδότησης για εκπαιδευτικούς που δίδαξαν σε Α’ και Β’ Λυκείου

Το Ινστιτούτο Εκπαιδευτικής Πολιτικής υποστήριξε επιστημονικά και τεχνικά την Τράπεζα Θεμάτων Διαβαθμισμένης Δυσκολίας, κατά την εφαρμογή της για πρώτη φορά στις Προαγωγικές Εξετάσεις Μαΐου – Ιουνίου 2022 κάθε τύπου Λυκείου.

Με την ολοκλήρωση των εξετάσεων, ο φορέας προτίθεται να διερευνήσει τις απόψεις των εκπαιδευτικών, μέσω ειδικά διαμορφωμένου ερωτηματολογίου. Πιο συγκεκριμένα, οι εκπαιδευτικοί που κατά τη διάρκεια του σχολικού έτους δίδαξαν στην Α’ ή/και στην Β’ τάξη Λυκείου, καλούνται να συμμετάσχουν στη συμπλήρωση ερωτηματολογίου, ακολουθώντας τον σύνδεσμο:

Στόχος είναι η λήψη ανατροφοδότησης από την εκπαιδευτική κοινότητα προκειμένου το ΙΕΠ να προβεί στις αναγκαίες βελτιωτικές παρεμβάσεις και στον ακριβέστερο και ποιοτικότερο σχεδιασμό, ενόψει και της επέκτασης, από το σχολικό έτος 2022-2023, της εφαρμογής της Τράπεζας Θεμάτων στη Γ’ Λυκείου.

Δείτε το έγγραφο

Δείτε το ενημερωτικό του ΙΕΠ