Ρύθμιση Υπεραριθμιών – Αναμορφωμένοι Πίνακες Οργανικών Κενών – Πρόσκληση υποβολής αιτήσεων οριστικής τοποθέτησης και βελτίωσης θέσης

Α Ν Α Κ Ο Ι Ν Ω Σ Η

Το Π.Υ.Σ.Δ.Ε. Λευκάδας με την 9η / 2022 Πράξη του

Α. αποφασίζει ότι:

• ο υπεράριθμος εκπαιδευτικός Μεσσήνης Βασίλειος, κλάδου ΠΕ 04.02, του Γυμνασίου με Λ.Τ. Καρυάς Λευκάδας, μετατίθεται για ρύθμιση της υπεραριθμίας του στο 2ο Γυμνάσιο Λευκάδας, κατόπιν αίτησής του
  • η υπεράριθμη εκπαιδευτικός Αυδίκου Αικατερίνη, κλάδου ΠΕ 80, του 2ου Γενικού Λυκείου Λευκάδας, μετατίθεται για ρύθμιση της υπεραριθμίας της στο 1ο Ημερήσιο ΕΠΑ.Λ. Λευκάδας, κατόπιν αίτησής της

Οι υπεράριθμοι εκπαιδευτικοί των κλάδων

• ΠΕ01: Σγουρόπουλος Παναγιώτης – Κούρτης Φίλιππος
  • ΠΕ02: Πετράνη Αικατερίνη – Βεργίνη Αναστασία
  • ΠΕ03: Θεριανού Δήμητρα – Ζαβιτσάνου Αθανασία – Γαζή Αναστασία–Κυριακή
  • ΠΕ04.01: Αραβανής Κωνσταντίνος
  • ΠΕ05: Αναγνώστου Σουλτάνα
  • ΠΕ06: Λάμπρου Ελένη – Αργυρού Σωτήριος – Γκολοβράντζα Αντωνία
  • ΠΕ11: Ιωακειμίδης Γεώργιος – Λιόντος Θεόφιλος
  • ΠΕ80: Κτενά Παναγιώτα – Άιλερς Άννα–Μάρθα – Κοντοπρία Παναγιώτα – Θερμού Φωφώ – Μαργέλης Γεώργιος
  • ΠΕ86: Μιχούλης Παύλος

παραμένουν ως οργανικά υπεράριθμοι στο σχολείο τους.

Β. Μετά την απόδοση οργανικών κενών προς ρύθμιση των υπεραριθμιών, ο πίνακας των οργανικών κενών προς κάλυψη αναμορφώνεται ως εξής:

Κλάδοι – Ειδικότητες 1ο Γυμνάσιο
2ο Γυμνάσιο
1ο ΕΠΑ.Λ
Γυμνάσιο
Νυδριού
Λύκειο
Νυδριού
Γυμν. με Λ.Τ.
Βασιλικής
Γυμν. με Λ.Τ.
Μεγανησίου
ΠΕ02 ΦΙΛΟΛΟΓΟΙ -1 -1   -1 -1 -1 -2
ΠΕ03 ΜΑΘΗΜΑΤΙΚΟΙ           -1
ΠΕ78 ΚΟΙΝΩΝΙΚΩΝ ΕΠΙΣΤΗΜΩΝ -1 -1
ΠΕ86 ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΚΗΣ   -1
ΠΕ83 ΗΛΕΚΤΡΟΛΟΓΩΝ     -1
ΠΕ81-82-83-84-85 Τεχνολόγοι       -1
ΔΕ02.02 ΜΗΧΑΝΟΛΟΓΩΝ     -1

Γ. Ο πίνακας των οργανικών κενών σε Σ.Μ.Ε.Α.Ε. και Τμήματα Ένταξης προς κάλυψη, παραμένει ως εξής:

Οργανικά Κενά
Σ.Μ.Ε.Α.Ε. & Τμ.Ένταξης
Ε.Ε.Ε.Ε.Κ.
ΛΕΥΚΑΔΑΣ
1ο Γυμνάσιο
2ο Γυμνάσιο
Μουσικό Σχολείο
ΠΕ02 ΦΙΛΟΛΟΓΟΙ Ε.Α.Ε. -1 -1 -1
ΠΕ03 ΜΑΘΗΜΑΤΙΚΟΙ Ε.Α.Ε. -1   -1 -1
ΠΕ78 ΚΟΙΝ.ΕΠΙΣΤΗΜΩΝ Ε.Α.Ε. -1
ΠΕ88.01 ΓΕΩΠΟΝΙΑΣ Ε.Α.Ε. -1
ΠΕ88.02 ΦΥΤ.ΠΑΡΑΓΩΓΗΣ Ε.Α.Ε. -1
ΠΕ88.04 ΔΙΑΤΡΟΦΗΣ Ε.Α.Ε. -1
Σημείωση: για τα Τμήματα Ένταξης ισχύει η παρ.γ’ του άρθρου 28 του Ν.4638/2019

Δ. Καλεί τους Εκπαιδευτικούς των παρακάτω κατηγοριών:

• προσωρινά τοποθετημένους και ευρισκόμενους στη διάθεση του ΠΥΣΔΕ Λευκάδας,
  • αιτούμενους βελτίωση θέσης,
  • μετατεθέντες στην περιοχή μετάθεσης Λευκάδας και
  • ονομαστικά υπεράριθμους που επιθυμούν βελτίωση, συγκρινόμενοι με τους εκπαιδευτικούς που αιτούνται βελτίωση ή οριστική τοποθέτηση

από την Πέμπτη 28.04.2022 έως και την Τετάρτη 4.05.2022 και ώρα 14:00 να συνδεθούν στην πλατφόρμα teachers.minedu.gov.gr και να δηλώσουν τις προτιμήσεις τους για οριστική τοποθέτηση ή βελτίωση (σχετικές οδηγίες θα βρείτε συνημμένα). Εναλλακτικά, μπορούν να συμπληρώσουν το συνημμένο έντυπο-δήλωση για βελτίωση–οριστική τοποθέτηση και να το καταθέσουν αυτοπροσώπως στα γραφεία της Δ.Δ.Ε. Λευκάδας ή να το αποστείλουν μέσω e-mail (υπογεγραμμένο και σκαναρισμένο) στο ΠΥΣΔΕ Λευκάδας: mail@dide.lef.sch.gr αποκλειστικά στην παραπάνω προθεσμία.

Σημείωση: οι ενδιαφερόμενοι εκπαιδευτικοί μπορούν να δηλώσουν και σχολική μονάδα που δεν εμφανίζεται στα κενά του πίνακα της παραγράφου Β, καθώς από τη διαδικασία των βελτιώσεων ενδέχεται να προκύψουν επιπλέον κενά.

Ε. Καλεί τους ευρισκόμενους σε προσωρινή τοποθέτηση Εκπαιδευτικούς Ειδικής Αγωγής & Εκπαίδευσης να συμπληρώσουν το συνημμένο έντυπο-δήλωση για οριστική τοποθέτηση στα κενά Ε.Α.Ε. που εμφανίζει ο πίνακας  της παραγράφου Γ, από την Πέμπτη 28.04.2022 έως και την Τετάρτη 4.05.2022 και ώρα 14:00  και να το καταθέσουν αυτοπροσώπως στα γραφεία της Δ.Δ.Ε. Λευκάδας ή να το αποστείλουν μέσω e-mail (υπογεγραμμένο και σκαναρισμένο) στο ΠΥΣΔΕ Λευκάδας:  mail@dide.lef.sch.gr  αποκλειστικά στην παραπάνω προθεσμία.

ΣΥΝΗΜΜΕΝΑ:

Οδηγίες Αιτήσεων Βελτίωσης ή Οριστικής Τοποθέτησης (πλατφόρμα TEACHERS)

Έντυπο Δήλωσης Προτίμησης για Βελτίωση ή Οριστική Τοποθέτηση