ΦΕΚ 1318/2023. Ηλεκτρονικές αιτήσεις για εισαγωγή στα Πρότυπα, Πειραματικά και Εκκλησιαστικά Σχολεία

Δημοσιεύτηκε στο ΦΕΚ 1318 τ.Β’ (8-3-2023) η απόφαση με θέμα: «Ρύθμιση θεμάτων σχετικά με τις ηλεκτρονικές αιτήσεις για εισαγωγή στα Πρότυπα Σχολεία, Πειραματικά Σχολεία και Εκκλησιαστικά Σχολεία».

Στο ΦΕΚ ρυθμίζονται θέματα σχετικά με τη διαδικασία υποβολής αίτησης, τη διαχείριση αιτήσεων από τους αιτούντες, τους διευθυντές ή προϊσταμένους των σχολικών μονάδων και τα μέλη των επιτροπών εξετάσεων, επεξεργασίας προσωπικών δεδομένων και ανακοίνωσης των αποτελεσμάτων.

Σημειώνεται ότι το από την έναρξη ισχύος της παρούσας καταργείται η υπό στοιχεία 23640/Δ6/02.03.2022 (Β’ 983) κοινή απόφαση των Υπουργών Παιδείας και Θρησκευμάτων και Επικρατείας.

Δείτε το νέο ΦΕΚ