Mαθητικός διαγωνισμός ζωγραφικής και εικαστικών – Συγχαρητήριο και Ευχαριστήριο μήνυμα του Διευθυντή Δ.Ε. Λευκάδας

Ο μαθητικός διαγωνισμός ζωγραφικής και εικαστικών  με θέμα : «Ταξίδι στην Περιφερειακή Ενότητα Λευκάδας… με όχημα τα 200 χρόνια από την Επανάσταση του 1821 » είναι μία πρωτοβουλία του Αντιπεριφερειάρχη ΠΕ Λευκάδας κ. Ανδρέα Κτενά και η ΔΔΕ Λευκάδας άμεσα ανταποκρίθηκε τόσο στη συμμετοχή όσο και στη συνδιοργάνωση. Συγχαίρουμε τους μαθητές και μαθήτριες των Σχολείων μας που συμμετέχουν σε αυτό το ταξίδι και αποτυπώνουν με το δικό τους φακό παρατήρησης στιγμιότυπα που αφορούν την Ελληνική Επανάσταση του 1821. Επίσης εκφράζουμε τις ευχαριστίες μας στους Εκπαιδευτικούς μας, που καθοδήγησαν και ενθάρρυναν τους μαθητές μας σε αυτή τη δράση.

Ο Διευθυντής ΔΕ ΛΕΥΚΑΔΑΣ

ΑΝΔΡΕΑΣ ΠΟΛΙΤΗΣ