Έλεγχος και ενημέρωση του myschool με τα στοιχεία των μαθητών/τριών της Γ΄ Λυκείου

Προκειμένου να δημιουργηθεί το αρχείο των μαθητών/τριών της τελευταίας τάξης των ΓΕ.Λ. και ΕΠΑ.Λ., θα πρέπει να ελεγχθούν τα στοιχεία των μαθητών/τριών τη τελευταίας τάξης έτσι ώστε να είναι ορθώς καταχωρισμένα στο πληροφοριακό σύστημα myschool. Οι μαθητές/τριες που φοιτούν για πρώτη φορά, θα εμφανίζονται χωρίς κωδικό εξετάσεων. Αντίθετα όσοι απέκτησαν κωδικό εξετάσεων προηγούμενο έτος, θα είναι καταχωρισμένοι/ες με τον παλαιό κωδικό εξετάσεων.

Ειδικά για τα ΕΠΑ.Λ., βεβαιωθείτε ότι έχετε επιλέξει ορθώς την ένδειξη στο πεδίο «Παρακολουθεί μόνο μαθήματα ειδικότητας», όπου απαιτείται, καθώς πρόκειται για ιδιαίτερα σημαντική πληροφορία.

Επισημαίνεται ότι θα πρέπει να είναι καταχωρισμένα στο Πληροφοριακό σύστημα myschool, τα πλήρη στοιχεία των μαθητών/τριών (ονοματεπώνυμο, πατρώνυμο, μητρώνυμο, χρονολογία γέννησης, φύλο, κλπ). Επιτρέπονται αποκλειστικά ελληνικοί κεφαλαίοι χαρακτήρες.

Ο ανωτέρω έλεγχος θα πρέπει να έχει ολοκληρωθεί μέχρι τη Δευτέρα 22 Νοεμβρίου 2021.

Δείτε το έγγραφο για τα ΓΕ.Λ.

Δείτε το έγγραφο για τα ΕΠΑ.Λ.