Εκπαιδευτικά σεμινάρια καθηγητών Πληροφορικής ΠΕ19-20 την Πέμπτη 26 Μαρτίου 2015 στην Λευκάδα

Το Πανεπιστήμιο Ιωαννίνων σας προσκαλεί στο εκπαιδευτικό σεμινάριο, που διοργανώνει την Πέμπτη 26 Μαρτίου 2015 στην πόλη της Λευκάδας, με ώρα έναρξης 15:00 μμ.

Το σεμινάριο υλοποιείται στα πλαίσια της Δράσης Α8 του έργου ΣΤΗΡΙΖΩ, και στοχεύει στην εκπαίδευση των Καθηγητών Πληροφορικής (ΠΕ 19-20), στη χρήση και αξιοποίηση τόσο των υφιστάμενων υποδομών ΤΠΕ όσο και των υποδομών που ε-γκαθίστανται στα πλαίσια του «Ψηφιακού Σχολείου».

Το σεμινάριο θα έχει τη μορφή ζωντανής αναπαράστασης σε εργαστηριακό περι-βάλλον, θα έχει διάρκεια επτά εκπαιδευτικές ώρες, με εισηγητές εργαζόμενους του Κέντρου Διαχείρισης Δικτύων του Πανεπιστημίου Ιωαννίνων. Θα αναπτυχθούν οι ακόλουθες θεματικές ενότητες:

• Εισαγωγή στο Έργο ΣΤΗΡΙΖΩ
  • Υπηρεσίες Πανελλήνιου Σχολικού Δικτύου
  • Το «Ψηφιακό Σχολείο»
  • Υποστήριξη ΣΕΠΕΗΥ με Windows 2003 Server
  • Εγκατάσταση και χρήση Joomla
  • Για τη διεξαγωγή του σεμιναρίου, θα χρησιμοποιηθεί το εργαστήριο πληροφορικής του 1ου Γυμνασίου Λευκάδας, Παλιές Αλυκές Λευκάδας, 31100 Λευκάδα, τηλ. 2645026208.

Για να δηλώσετε συμμετοχή, παρακαλούμε να πραγματοποιήσετε είσοδο στην ι-στοσελίδα training.sch.gr με τα στοιχεία σύνδεσής σας στο Πανελλήνιο Σχολικό Δί-κτυο.

Για κάθε πρόσθετη πληροφορία μη διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας στο 801-11-801-81 ή στο helpdesk@ioa.sch.gr

Σας περιμένουμε!

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΣΕΜΙΝΑΡΙΟΥ ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗΣ ΤΟΥ ΠΡΟΣΩΠΙΚΟΥ ΕΝΔΟΣΧΟΛΙΚΗΣ ΤΕΧΝΙΚΗΣ ΣΤΗΡΙΞΗΣ

• Καλωσόρισμα – Εγγραφή