Έναρξη Ενισχυτικής Διδασκαλίας-Επιλεγέντες εκπαιδευτικοί -Ώρες ανά Σ.Κ.Α.Ε

Πρόσκληση για υποβολή αιτήσεων υποψηφίων διδασκόντων στην Ενισχυτική Διδασκαλία για το σχολικό έτος 2018-2019

Το υπουργείο Παιδείας καλεί τους υποψήφιους εκπαιδευτικούς των κλάδων ΠΕ02, ΠΕ03, ΠΕ04.01, ΠΕ04.02, ΠΕ85, ΠΕ06 οι οποίοι είναι εγγεγραμμένοι στους κυρωμένους ενιαίους πίνακες αναπληρωτών γενικής εκπαίδευσης, σχολικού έτους 2018-2019, και επιθυμούν να απασχοληθούν ως διδάσκοντες στην Ενισχυτική Διδασκαλία για το σχολικό έτος 2018- 2019, με αμοιβές που αντιστοιχούν σε εκείνες των αναπληρωτών μειωμένου ωραρίου ή/και ωρομίσθιων εκπαιδευτικών, να υποβάλουν την ηλεκτρονική αίτηση στο Ολοκληρωμένο Πληροφοριακό Σύστημα Διαχείρισης Προσωπικού Πρωτοβάθμιας και Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης (ΟΠΣΥΔ) από 3 Δεκεμβρίου 2018 έως και 6 Δεκεμβρίου 2018 και ώρα 15:00.

Για το σχολικό έτος 2018-2019, ορίζονται  τα Σχολικά Κέντρα Αντισταθμιστικής Εκπαίδευσης(Σ.Κ.Α.Ε.),στο Νομό Λευκάδας ως εξής

Περισσότερες πληροφορίες ΕΔΩ

ΠΙΝΑΚΑΣ Σ.Κ.Α.Ε

Eισαγωγή στις Σχολές Δοκίμων Σημαιοφόρων Λ.Σ.-ΕΛ.ΑΚΤ. και Δοκίμων Λιμενοφυλάκων με το σύστημα των Πανελλαδικών Εξετάσεων

Σας ενημερώνουμε ότι εκδόθηκε και δημοσιεύθηκε στο ΦΕΚ Β΄ 5213/21-11-2018 η υπ’
αριθμ. 2421.1/84993/2018/15-11-2018 Κοινή Απόφαση των Υπουργών Παιδείας, Έρευνας και
Θρησκευμάτων και Ναυτιλίας και Νησιωτικής Πολιτικής με θέμα: «Καθορισμός των προσόντων,
των προϋποθέσεων, των κατηγοριών των υποψηφίων, των κωλυμάτων κατάταξης και των
διαδικασιών για την εισαγωγή στις Σχολές Δοκίμων Σημαιοφόρων Λ.Σ.-ΕΛ.ΑΚΤ. και Δοκίμων
Λιμενοφυλάκων με το σύστημα των Πανελλαδικών Εξετάσεων».

H K.Y.A  εδώ

Προκήρυξη εκδήλωσης ενδιαφέροντος υποβολής οικονομικής προσφοράς για τριήμερη Εκπαιδευτική εκδρομή στην Θεσσαλονίκη

Περισσότερες πληροφορίες στο έγγραφο του Γυμνασίου Νυδριού.

Προκήρυξη εκδήλωσης ενδιαφέροντος υποβολής οικονομικής προσφοράς για διδακτική επίσκεψη στην Πρέβεζα

Ο Διευθυντής του  Γυμνασίου με Λ.Τ Καρυάς ζητά την εκδήλωση ενδιαφέροντος μεταξύ φυσικών και νομικών προσώπων που δραστηριοποιούνται στο χώρο παροχής τουριστικών και ταξιδιωτικών υπηρεσιών για την εκδρομή του σχολείου στην Πρέβεζα.

Περισσότερες πληροφορίες στο έγγραφο του Γυμνασίου με Λ.Τ Καρυάς

Η εγκύκλιος των μεταθέσεων των εκπαιδευτικών ΔΕ σχολικού έτους 2018-19

Οι αιτήσεις υποβάλλονται, από 5-11-2018 έως 22-11-2018 και ώρα 15:00, μέσω του Online Συστήματος Διαχείρισης Μητρώου Εκπαιδευτικών και Υποβολής Αιτήσεων Μεταθέσεων (https://teachers.minedu.gov.gr).

Η παραπάνω προθεσμία είναι αποκλειστική και ισχύει για όλες τις κατηγορίες μεταθέσεων εκτός από τις αμοιβαίες για τις οποίες η αίτηση υποβάλλεται μέσα σε 15 ημέρες από την ανακοίνωση των μεταθέσεων.

Οι προϋποθέσεις και οι λόγοι μετάθεσης πρέπει να συντρέχουν κατά το χρόνο που λήγει η προθεσμία υποβολής των σχετικών με τα κριτήρια μετάθεσης δικαιολογητικών.

Μέσα στην ίδια προθεσμία υποβάλλονται και οι αιτήσεις οριστικής τοποθέτησης και βελτίωσης, χωρίς να αναγράφονται προτιμήσεις συγκεκριμένων σχολείων.

Αναλυτικότερες πληροφορίες στη σχετική εγκύκλιο.

Προκήρυξη εκδήλωσης ενδιαφέροντος υποβολής οικονομικής προσφοράς για Διήμερη Εκπαιδευτική επίσκεψη στην Αθήνα ¨Βουλή των Ελλήνων¨

Ο Διευθυντής του 1ου Γυμνασίου Λευκάδας  ζητά την εκδήλωση ενδιαφέροντος μεταξύ φυσικών και νομικών προσώπων που δραστηριοποιούνται στο χώρο παροχής τουριστικών και ταξιδιωτικών υπηρεσιών για τη διοργάνωση διήμερης  εκδρομής του σχολείου στην Αθήνα.

Οι ενδιαφερόμενοι μπορούν να καταθέσουν τις προσφορές τους με όλα τα απαραίτητα δικαιολογητικά σε σφραγισμένο φάκελο στο σχολείο, αυτοπροσώπως ή με ταχυδρομική εταιρία στο Διευθυντή του 1ου  Γυμνασίου Λευκάδας το αργότερο μέχρι την Τρίτη   20-11–2018  και ώρα 10:00 π.μ.  Οι φάκελοι θα ανοιχτούν την Τρίτη   20-11-2018  και ώρα 10:30 π. μ.

Περισσότερες πληροφορίες στο σχετικό έγγραφο

Προκήρυξη εκδήλωσης ενδιαφέροντος υποβολής οικονομικής προσφοράς για πενθήμερη εκδρομή στην Αθήνα

Ο Διευθυντής του Γενικού Λύκείου Νυδριου  ζητά την εκδήλωση ενδιαφέροντος μεταξύ φυσικών και νομικών προσώπων που δραστηριοποιούνται στο χώρο παροχής τουριστικών και ταξιδιωτικών υπηρεσιών για τη διοργάνωση πενθήμερης  εκδρομής του σχολείου στην Αθήνα.

Περισσότερες πληροφορίες εδώ.

AΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΕΚΛΟΓΩΝ ΑΙΡΕΤΩΝ 2018

Αποτελέσματα εκλογών ΔΔΕ Λευκάδας:

ΕΓΓΕΓΡΑΜΕΝΟΙ: 276

ΨΗΦΙΣΑΝ :          240

ΕΓΚΥΡΑ:             223

ΑΚΥΡΑ:                 17

Έλαβαν:

1. ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΗ ΚΙΝΗΣΗ: ενενήντα (90)  ψηφοδέλτια

2. ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΗ ΚΙΝΗΣΗ ΚΑΘΗΓΗΤΩΝ ΛΕΥΚΑΔΑΣ: εβδομήντα έξι (76)  ψηφοδέλτια

3. ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΟΙ ΚΑΘΗΓΗΤΕΣ ΛΕΥΚΑΔΑΣ: πενήντα επτά (57) ψηφοδέλτια

Αναλυτικά κατά Συνδυασμούς

1)      ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΗ ΚΙΝΗΣΗ
Κακλαμάνη Αναστασία του Αριστοτέλη 42
Φίλιππας Γεράσιμος του Ιωάννη 79

2)      ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΗ ΚΙΝΗΣΗ ΚΑΘΗΓΗΤΩΝ ΛΕΥΚΑΔΑΣ
Βλάχος Ηλίας του Σπυρίδωνα 51
Παραστατίδης Παναγιώτης του Κωνσταντίνου 37

3)      ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΟΙ ΚΑΘΗΓΗΤΕΣ ΛΕΥΚΑΔΑΣ
Ζαφειριάδης Διαμαντής του Ευάγγελου 20
Ιωακειμίδης Γεώργιος του Νικολάου 46

Σταυροδοσία ΚΥΣΔΕ

Σταυροδοσία ΑΠΥΣΔΕ

Πρόσκληση εκδήλωσης ενδιαφέροντος για την πλήρωση θέσης Υποδιευθυντή στο Μουσικό Σχολείο Λευκάδας

Προκήρυξη εκδήλωσης ενδιαφέροντος υποβολής οικονομικής προσφοράς για μονοήμερη Εκπαιδευτική επίσκεψη στην Κέρκυρα

Ο Διευθυντής του 1ου Γυμνασίου Λευκάδας ζητά την εκδήλωση ενδιαφέροντος μεταξύ φυσικών και νομικών προσώπων που δραστηριοποιούνται στο χώρο παροχής τουριστικών και ταξιδιωτικών υπηρεσιών για τη διοργάνωση μονοήμερης εκδρομής του σχολείου στην Κέρκυρα.

Οι ενδιαφερόμενοι μπορούν να καταθέσουν τις προσφορές τους με όλα τα απαραίτητα δικαιολογητικά σε σφραγισμένο φάκελο στο σχολείο, αυτοπροσώπως ή με ταχυδρομική εταιρία στο Διευθυντή του 1ου  Γυμνασίου Λευκάδας το αργότερο μέχρι την Πέμπτη  25-10-2018  και ώρα 10:00 π.μ.  Οι φάκελοι θα ανοιχτούν την Πέμπτη  25-10-2018  και ώρα 10:30 π. μ.

Περισσότερες πληροφορίες στο έγγραφο του 1ου Γυμνασίου Λευκάδας.