Διημερίδα Επιμόρφωσης εκπαιδευτικών ΕΠΑ.Λ. κλάδου ΠΕ82 (Μηχανολογίας)

Σας επισυνάπτουμε το Δελτίο Τύπου για τη Διημερίδα Επιμόρφωσης εκπαιδευτικών κλάδου ΠΕ82-Μηχανολογίας, ιδίως όσων κατά το σχολικό έτος 2018-2019 διδάσκουν στον Τομέα Μηχανολογίας των ΕΠΑ.Λ., με θέμα «Ηλιοθερμική Ψύξη Κτιρίων».

Η διημερίδα συνδιοργανώνεται, στο πλαίσιο του προγράμματος «GRAEDUCATION», από τo Ινστιτούτο Εκπαιδευτικής Πολιτικής με το Εκπαιδευτικό Κέντρο του Βιοτεχνικού Επιμελητηρίου του Münster (Γερμανία), το Ελληνογερμανικό Εμπορικό και Βιομηχανικό Επιμελητήριο Ελλάδας και τη Διεύθυνση Επαγγελματικής Εκπαίδευσης του ΥΠΠΕΘ, και θα πραγματοποιηθεί στην Αθήνα, 10 και 11 Οκτωβρίου 2018 και ώρα 13:00-18:00μ.μ.

Παρακαλούνται οι Διευθυντές των σχολικών μονάδων ΕΠΑΛ να ενημερώσουν ενυπόγραφα  τους ενδιαφερόμενους/ες εκπαιδευτικούς, ώστε να υποβάλλουν την αίτησή  τους, μέσω της πλατφόρμας του ΙΕΠ,  ως τη Δευτέρα 8 Οκτωβρίου, ώρα 15:00 μ.μ.

Τέλος, σας ενημερώνουμε ότι το Δελτίο Τύπου έχει αναρτηθεί στα Δημοφιλή Θέματα της ιστοσελίδας του ΥΠΠΕΘ.

Η πρόσκληση