Συμμετοχή Εκπαιδευτικών ΕΠΑ.Λ. στο Πρόγραμμα «Επιμόρφωσης εκπαιδευτικών/εκπαιδευτών σε θέματα μαθητείας»

Με την υπ. αρ. 19/27-04-2018 Πράξη του Ι.Ε.Π. εγκρίθηκε η δημοσίευση Πρόσκλησης για υποβολή αίτησης συμμετοχής Εκπαιδευτικών ΕΠΑ.Λ./Εκπαιδευτών Δ.Ι.Ε.Κ. στο πρόγραμμα επιμόρφωσης μαθητείας, στο πλαίσιο της Πράξης «Επιμόρφωση εκπαιδευτικών/εκπαιδευτών σε θέματα μαθητείας» με κωδικό ΟΠΣ (MIS) 5008057.

Παρακαλούμε να ενημερωθούν άμεσα όλοι οι εκπαιδευτικοί που καλύπτουν τις προϋποθέσεις συμμετοχής στο πρόγραμμα και όσοι επιθυμούν, να υποβάλουν αίτηση ηλεκτρονικά στην ηλεκτρονική διεύθυνση https://www.iep.edu.gr/services/mitroo/login.php μέχρι τη Δευτέρα 07/05/2018.

Προϋποθέσεις συμμετοχής:

Οι ωφελούμενοι/ες εκπαιδευτικοί των ΕΠΑ.Λ., οι οποίοι και οι οποίες θα παρακολουθήσουν το πρόγραμμα επιμόρφωσης, είναι οι εκπαιδευτικοί που έχουν σε Α΄ ή Β΄ ανάθεση τα μαθήματα τομέων της Β΄ τάξης και τα μαθήματα ειδικοτήτων της Γ΄ τάξης, όλων των ειδικοτήτων που λειτουργούν στα ΕΠΑ.Λ.

Σημειώνεται ότι στην επιλογή των εκπαιδευτικών θα δοθεί προτεραιότητα στους μόνιμους εκπαιδευτικούς που έχουν σε Α΄ ανάθεση τουλάχιστον δύο εργαστηριακά μαθήματα ειδικότητας στην Γ΄ τάξη.

Για το χρονοδιάγραμμα, τις θεματικές και τη διαδικασία υλοποίησης διαβάστε το αναλυτικό έγγραφο – πρόσκληση του Ι.Ε.Π.