Πρόσκληση εκπαιδευτικών Γερμανικής ΠΕ & ΔΕ Λευκάδας σε επιμορφωτική συνάντηση

Η Σχολική Σύμβουλος Γερμανικής, καλεί τους εκπαιδευτικούς ΠΕ 07 σε επιμορφωτική συνάντηση με θέμα: «Καλλιέργεια στρατηγικών μάθησης για τη βελτίωση της εκμάθησης της Γερμανικής γλώσσας και την υποστήριξη των μαθητών/τριών με Μαθησιακές Δυσκολίες».

Η συνάντηση θα πραγματοποιηθεί τη Δευτέρα 26/2/2018 στο 2ο Γυμνάσιο Λευκάδας, και ώρα 17.15 – 19.30.

Παρακαλούνται οι κ.κ. Διευθυντές/ντριες των Σχολικών μονάδων Πρωτοβάθμιας & Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης να ενημερώσουν τους/τις εκπαιδευτικούς ΠΕ07 και να διευκολύνουν την προσέλευσή τους, όπως άλλωστε προβλέπεται.

Η παρουσία των εκπαιδευτικών Γερμανικής στην επιμορφωτική συνάντηση, η επιστημονική – παιδαγωγική καθοδήγησή καθώς και η συνεργασία και η δια ζώσης επικοινωνία μαζί τους κρίνονται απαραίτητες.

Δείτε το έγγραφο