Πρόσκληση στην τελετή βράβευσης μαθητών/μαθητριών στους διαγωνισμούς Μαθηματικών της Ε.Μ.Ε.

Το Παράρτημα Λευκάδας της Ελληνικής Μαθηματικής Εταιρείας σας προσκαλεί να παρευρεθείτε στην τελετή βράβευσης μαθητών Ε΄ και ΣΤ΄ Δημοτικού, καθώς και Γυμνασίων-Λυκείων νομού Λευκάδας, οι οποίοι διακρίθηκαν στον 11ο διαγωνισμό Μαθηματικών «Μικρός Ευκλείδης» και 78ο διαγωνισμό «Θαλής».

Η απονομή των βραβείων  θα γίνει στην αίθουσα εκδηλώσεων του Μουσικού σχολείου Λευκάδας την Κυριακή 25 Φεβρουαρίου 2018 και ώρα 11.00  το πρωί.

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ

• Χαιρετισμοί επισήμων
  • Χαιρετισμός Προέδρου Παραρτήματος
  • Ομιλία του Καθηγητή του Πανεπιστημίου Ιωαννίνων Κεχαγιά Επαμεινώνδα με τίτλο: ¨Εφαρμογές των Μαθηματικών και επαγγελματικές ευκαιρίες¨.
  • Μουσικό διάλειμμα από τους καθηγητές του Μουσικού σχολείου Κατσούλη Λάμπρο, Κωνσταντινίδου Ελπίδα και Τσόγια Ρουσλάν
  • Βράβευση μαθητών

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΜΑΘΗΜΑΤΙΚΩΝ ΔΗΜΟΤΙΚΟΥ ΜΙΚΡΟΣ ΕΥΚΛΕΙΔΗΣ