Ανακοίνωση αποτελεσμάτων τοπικού μαθητικού διαγωνισμού στα πλαίσια της 16ης Ευρωπαϊκής Ολυμπιάδας Επιστημών EUSO 2018

Πραγματοποιήθηκε το Σάββατο 09-12-2017, στο εργαστήριο φυσικών επιστημών του 1ου Λυκείου Λευκάδας, ο τοπικός μαθητικός διαγωνισμός στα πλαίσια της 16ης ευρωπαϊκής ολυμπιάδας επιστημών EUSO 2018, που διοργανώθηκε από το ΕΚΦΕ Λευκάδας, με τη συμμετοχή τριών ομάδων μαθητών. Τα σχολεία και οι μαθητές που έλαβαν μέρος:

1ο Γενικό Λύκειο Λευκάδας

• 1η Ομάδα: Κουρέτση Ευδοξία, Λάμπρη Δήμητρα, Λάμπρης Νικόλαος.
  • 2η Ομάδα: Ιωακειμίδου Γεωργιάννα, Καρύδης Ευγένιος, Μελά Στάρρα Χρυσοβαλάντω.

2ο Γενικό Λύκειο Λευκάδας
Αραβανής Τηλέμαχος, Κοντοπρίας Παντελής, Χόρτη Ελένη.

Η ομάδα που πρώτευσε ήταν η 1η ομάδα του 1ου Γενικού Λυκείου Λευκάδας, η οποία και θα εκπροσωπήσει τη Λευκάδα στον πανελλήνιο διαγωνισμό που θα διεξαχθεί στη Θεσσαλονίκη στις 27 Ιανουαρίου 2018.

Θα θέλαμε να ευχαριστήσουμε και να συγχαρούμε όλους τους μαθητές που έλαβαν μέρος, καθώς και τους συναδέλφους καθηγητές που στήριξαν με κάθε τρόπο την προσπάθεια για την επιτυχή διεξαγωγή του διαγωνισμού.

EUSO2018_ΤΟΠΙΚΟΣ ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΣ_ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ