Τοπικός μαθητικός διαγωνισμός στα πλαίσια της 16ης Ευρωπαϊκής Ολυμπιάδας Φυσικών Επιστημών EUSO 2018

Το ΕΚΦΕ Λευκάδας θα διοργανώσει τοπικό διαγωνισμό το Σάββατο 9 Δεκεμβρίου 2017, για την επιλογή της ομάδας των μαθητών που θα συμμετάσχει στον πανελλήνιο διαγωνισμό στις 27 Ιανουαρίου 2018 στη Θεσσαλονίκη. Στο διαγωνισμό μπορούν να συμμετάσχουν μαθητές που γεννήθηκαν μετά την 01-01-2001.

Για το σκοπό αυτό παρακαλούνται οι Υπεύθυνοι των Σχολικών Εργαστηρίων Φυσικών Επιστημών (ΥΣΕΦΕ) σε συνεργασία με τους συναδέλφους του κλάδου ΠΕ04 να ενημερώσουν τους μαθητές και να επιλέξουν την τριμελή ομάδα που θα εκπροσωπήσει το σχολείο τους στον τοπικό διαγωνισμό. Παρακαλούνται οι συνάδελφοι υπεύθυνοι των σχολικών εργαστηρίων να δηλώσουν τη συμμετοχή του σχολείου τους, το αργότερο μέχρι την Παρασκευή 17-11-2017 στο ΕΚΦΕ Λευκάδας.  Για οποιεσδήποτε διευκρινήσεις οι συνάδελφοι μπορούν να απευθυνθούν στον υπεύθυνο του ΕΚΦΕ, κ. Χόρτη Σπύρo.

Σχετικά:

Επίσημος Ιστότοπος Euso 2018

Υλικό για το διαγωνισμό από την ιστοελίδα της ΠΑΝ.Ε.Κ.Φ.Ε.

Προηγούμενοι τοπικοί διαγωνισμοί (σελίδα Ε.Κ.Φ.Ε. Λευκάδας)

Έγγραφο ΥΠΠΕΘ, σχετικό με την έγκριση διεξαγωγής του διαγωνισμού

Έγγραφο ΠΑΝ.Ε.Κ.Φ.Ε. με τις διαδικασίες

Έγγραφο του Ε.Κ.Φ.Ε. Δ.Δ.Ε. Λευκάδας για την προετοιμασία των μαθητών για τον τοπικό διαγωνισμό στα πλαίσια του EUSO 2018