Ανακοίνωση για την κάλυψη των λειτουργικών κενών την κάλυψη των αναγκών Διεύθυνσης Δ.Ε Λευκάδας (με διάθεση για συμπλήρωση ωραρίου) και για απόσπαση εντός περιοχής μετάθεσης Λευκάδας

Α) Καλούνται οι εκπαιδευτικοί που βρίσκονται στη διάθεση του ΠΥΣΔΕ  Λευκάδας να συμπληρώσουν δήλωση για προσωρινή τοποθέτηση σε σχολεία της περιοχής μετάθεσης Λευκάδας από Πέμπτη 25-8-2016 έως και την Τρίτη 30-8-2016  και ώρα 12η μεσημβρινή.

Επισυνάπτεται πίνακας λειτουργικών κενών. Οι εκπαιδευτικοί  μπορούν να δηλώσουν -εάν το επιθυμούν- κατά σειρά προτίμησης έως και όλα τα σχολεία της περιοχής μετάθεσης Λευκάδας.

Η δήλωση προσωρινής τοποθέτησης υποβάλλεται ηλεκτρονικά στην ιστοσελίδα της ΔΔΕ Λευκάδας.

Β) Καλούνται οι εκπαιδευτικοί που επιθυμούν:

1) απόσπαση (διάθεση για συμπλήρωση ωραρίου) στη Διεύθυνση Δ.Ε Λευκάδας για κάλυψη των αναγκών της να υποβάλουν σχετική αίτηση στη ΔΔΕ Λευκάδας, έως την Τρίτη 30-8-2016  και ώρα 12η μεσημβρινή

2) απόσπαση (διάθεση μερική ή ολική για συμπλήρωση ωραρίου) στα Σχολεία της Διεύθυνσης Π.Ε Λευκάδας να υποβάλουν επίσης σχετική αίτηση στη ΔΔΕ Λευκάδας, έως την Τρίτη 30-8-2016 03 και ώρα 12η μεσημβρινή.

Γ) Καλούνται οι εκπαιδευτικοί που επιθυμούν να αποσπασθούν εντός της περιοχής μετάθεσης Λευκάδας να υποβάλουν αίτηση απόσπασης, έως την Τρίτη 30-8-2016  και ώρα 12η μεσημβρινή, στην οποία να αναφέρονται οι λόγοι της απόσπασης και κατά σειρά τα σχολεία της περιοχής στα οποία ζητούν να αποσπασθούν.

Η η αίτηση απόσπασης υποβάλλεται ηλεκτρονικά στην ιστοσελίδα της ΔΔΕ Λευκάδας.

Για σχετικές πληροφορίες οι εκπαιδευτικοί μπορούν να απευθύνονται στη ΔΔΕ Λευκάδας τηλ 2645021729) ή στο ΚΕΠΛΗΝΕΤ Λευκάδας (τηλ 2645029073).

Δείτε σχετικά: