Ανακοίνωση για την κάλυψη των λειτουργικών κενών, την κάλυψη των αναγκών Διεύθυνσης Δ.Ε Λευκάδας (με διάθεση για συμπλήρωση ωραρίου) και για απόσπαση εντός περιοχής μετάθεσης Λευκάδας

Α) Καλούνται οι εκπαιδευτικοί που βρίσκονται στη διάθεση του ΠΥΣΔΕ  Λευκάδας να συμπληρώσουν δήλωση για προσωρινή τοποθέτηση σε σχολεία της περιοχής μετάθεσης Λευκάδας έως και την Πέμπτη 03 Σεπτεμβρίου 2015.

Επειδή δεν έχουν ακόμη ανακοινωθεί από το ΥΠΟΠΑΙΘ όλες οι αποσπάσεις – από ΠΥΣΔΕ σε ΠΥΣΔΕ, σε Μουσικά σχολεία  κ.λ.π. – καθίσταται αδύνατος ο προσδιορισμός των λειτουργικών κενών στο σύνολό τους την παρούσα χρονική στιγμή. Για αυτό το λόγο οι εκπαιδευτικοί που βρίσκονται στη διάθεση του ΠΥΣΔΕ  Λευκάδας μπορούν να δηλώσουν -εάν το επιθυμούν- κατά σειρά προτίμησης έως και όλα τα σχολεία της περιοχής μετάθεσης Λευκάδας.

Στην περίπτωση που οι αποσπάσεις ανακοινωθούν εντός της προθεσμίας που δίνεται θα ανακοινωθεί και ο πίνακας των λειτουργικών κενών (για κενά πάνω από 10 ώρες).

Β) Καλούνται οι εκπαιδευτικοί που επιθυμούν απόσπαση (διάθεση για συμπλήρωση ωραρίου) στη Διεύθυνση Δ.Ε Λευκάδας για κάλυψη των αναγκών της να υποβάλουν σχετική αίτηση στη ΔΔΕ Λευκάδας, έως και την Πέμπτη 03 Σεπτεμβρίου 2015

Γ) Καλούνται οι εκπαιδευτικοί που επιθυμούν να αποσπασθούν εντός της περιοχής μετάθεσης Λευκάδας να υποβάλουν αίτηση απόσπασης, έως και την Πέμπτη 03 Σεπτεμβρίου 2015, στην οποία να αναφέρονται οι λόγοι της απόσπασης και κατά σειρά τα σχολεία της περιοχής στα οποία ζητούν να αποσπασθούν.

Η δήλωση προσωρινής τοποθέτησης και η αίτηση απόσπασης θα υποβληθούν ηλεκτρονικά στην ιστοσελίδα της ΔΔΕ Λευκάδας όπου και υπάρχουν οι σχετικές φόρμες.

Στη συνέχεια οι εκπαιδευτικοί θα εκτυπώσουν το έγγραφο που υπέβαλαν, θα το υπογράψουν και θα το καταθέσουν στο σχολείο τους.

Για σχετικές πληροφορίες οι εκπαιδευτικοί μπορούν να απευθύνονται στο Διευθυντή του σχολείου τους και στη συνέχεια στη ΔΔΕ Λευκάδας (κα. Κακλαμάνη τηλ 2645021729) ή στο ΚΕΠΛΗΝΕΤ Λευκάδας (τηλ 2645029073, email: plinetl@dide.lef.sch.gr).

Οι Διευθυντές των σχολείων

α) να ενημερώσουν ενυπόγραφα τους εκπαιδευτικούς του σχολείου τους και τηλεφωνικά αυτούς που απουσιάζουν για οποιοδήποτε λόγο.

β) να κρατήσουν στο σχολείο τους τις δηλώσεις προσωρινής τοποθέτησης και τις αιτήσεις απόσπασης που θα τους κατατεθούν.

Ο ΔΙΕΥΘΥΝΤΗΣ ΔΕ

ΓΚΑΜΠΡΕΛΑΣ ΜΙΛΤΙΑΔΗΣ