Σεμινάριο: Σκεπτόμενοι τη σχολική βία και εκφοβισμό

Η Διεύθυνση Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης Λευκάδας μέσω του Συμβουλευτικού Σταθμού Νέων, πρόκειται να πραγματοποιήσει σεμινάριο με θέμα: «Σκεπτόμενοι τη σχολική βία και εκφοβισμό: διαμορφώνοντας συνθήκες αποδοχής και συνύπαρξης». Το σεμινάριο  απευθύνεται σε εκπ/κούς Β/θμιας Εκπ/σης του N. Λευκάδας και θα πραγματοποιηθεί την Παρασκευή 22 Μαΐου, από 17.00 έως 20.00, στο 1ο Γυμνάσιο Λευκάδας. Ομιλητής θα είναι ο Λέκτορας του τμήματος Φ.Π.Ψ. του Πανεπιστημίου Ιωαννίνων κ. Ευστάθιος Παπασταθόπουλος.

Παρακαλούνται οι εκπαιδευτικοί που ενδιαφέρονται να συμμετάσχουν να αποστείλουν ηλεκτρονικά την συνημμένη φόρμα συμμετοχής στο Συμβουλευτικό Σταθμό Νέων ssnlefk@dide.lef.sch.gr μέχρι την Παρασκευή 15/05/2015.Παρακαλούνται οι εκπαιδευτικοί που ενδιαφέρονται να συμμετάσχουν να αποστείλουν ηλεκτρονικά την συνημμένη φόρμα συμμετοχής στο Συμβουλευτικό Σταθμό Νέων ssnlefk@dide.lef.sch.gr μέχρι την Παρασκευή 15/05/2015.

Μετά το πέρας του σεμιναρίου θα δοθούν βεβαιώσεις συμμετοχής.