Πρόσκληση εκδήλωσης ενδιαφέροντος υποβολής οικονομικής προσφοράς για την διήμερη εκδρομή της Β τάξης του 2ου Γυμνασίου Λευκάδας στην Κέρκυρα

Α. Στοιχεία Εκδρομής

ΤΟΠΟΣ ΜΕΤΑΚΙΝΗΣΗΣ: ΚΕΡΚΥΡΑ
ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ ΑΝΑΧΩΡΗΣΗΣ:  6-5-2014 ΩΡΑ ΑΝΑΧΩΡΗΣΗΣ: 7.00ΠΜ
ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ ΕΠΙΣΤΡΟΦΗΣ:    7-5-2014 ΩΡΑ ΕΠΙΣΤΡΟΦΗΣ: 9.30ΜΜ
ΑΡΙΘΜΟΣ ΣΥΜΜΕΤΕΧΟΝΤΩΝ ΜΑΘΗΤΩΝ: 63 ΤΑΞΗ/ΕΙΣ: Β
ΑΡΙΘΜΟΣ ΣΥΜΜΕΤΕΧΟΝΤΩΝ ΣΥΝΟΔΩΝ ΚΑΘΗΓΗΤΩΝ: 4

Β. Συνοπτικό πρόγραμμα εκδρομής

Επισκέψεις: Αχίλλειο – Μουσείο Ασιατικής Τέχνης – Μουσείο Σολωμού –
                       Ιερός Ναός Αγ. Σπυρίδωνα

Γ. Απαιτήσεις Προσφοράς

Η προσφορά θα πρέπει οπωσδήποτε να περιέχει τα παρακάτω στοιχεία:

1. Σαφής αναφορά του μεταφορικού μέσου και τυχόν πρόσθετες προδιαγραφές.
  2. Λοιπές υπηρεσίες που παρέχονται (παρακολούθηση εκδηλώσεων, επίσκεψη χώρων κλπ)
  3. Υποχρεωτική ασφάλιση ευθύνης διοργανωτή.
  4. Προαιρετική ασφάλιση των συμμετεχόντων στην εκδρομή.
  5. Αναφορά της τελικής συνολικής τιμής της μετακίνησης αλλά και του κόστους ανά μαθητή συμπεριλαμβανομένου του Φ.Π.Α.
  6. Το λεωφορείο θα πρέπει να πληροί τους κανόνες ασφαλείας και να έχει έγκριση ΚΤΕΟ.

Κάθε ταξιδιωτικό γραφείο απαραίτητα θα πρέπει να καταθέσει υπεύθυνη δήλωση ότι διαθέτει ειδικό σήμα λειτουργίας, το οποίο βρίσκεται σε ισχύ.

Το επιλεγμένο ταξιδιωτικό γραφείο θα υπογράψει ιδιωτικό συμφωνητικό με το σχολείο, στο οποίο θα αναφέρεται ρητά και η ασφάλεια αστικής επαγγελματικής ευθύνης.

Οι ενδιαφερόμενοι μπορούν να καταθέσουν τις προσφορές τους σε σφραγισμένο φάκελο στο 2ο Γυμνάσιο Λευκάδας το αργότερο μέχρι την Τετάρτη 9/4/2014 και ώρα 12.00.

Πληροφορίες: Κονιδάρης Νικόλαος
Διεύθυνση: Βαρδάνια, 31100 Λευκάδα