Α) Καλούνται οι εκπαιδευτικοί που βρίσκονται στη διάθεση του ΠΥΣΔΕ Ν. Λευκάδας να συμπληρώσουν δήλωση για προσωρινή τοποθέτηση σε σχολεία της περιοχής μετάθεσης Λευκάδας έως και την Πέμπτη 05 Σεπτεμβρίου 2013.
Επειδή δεν έχουν ακόμη ανακοινωθεί από το ΥΠΑΙΘ οι αποσπάσεις σε Μουσικά σχολεία, από ΠΥΣΔΕ σε ΠΥΣΔΕ κ.λ.π., καθίσταται αδύνατος ο προσδιορισμός των λειτουργικών κενών στο σύνολό τους την παρούσα χρονική στιγμή. Για αυτό το λόγο οι εκπαιδευτικοί που βρί-σκονται στη διάθεση του ΠΥΣΔΕ Ν. Λευκάδας μπορούν να δηλώσουν -εάν το επιθυμούν- κατά σειρά προτίμησης έως και όλα τα σχολεία της περιοχής μετάθεσης Λευκάδας.
Β) Καλούνται οι εκπαιδευτικοί που επιθυμούν να αποσπασθούν εντός της περιοχής μετάθεσης Λευκάδας να υποβάλουν αίτηση απόσπασης, έως και την Πέμπτη 05 Σεπτεμβρίου 2013, στην οποία να αναφέρονται οι λόγοι της απόσπασης και κατά σειρά τα σχολεία της πε-ριοχής στα οποία ζητούν να αποσπασθούν.

Η δήλωση προσωρινής τοποθέτησης και η αίτηση απόσπασης θα υποβληθούν ηλεκτρονικά στην ιστοσελίδα της ΔΔΕ Λευκάδας όπου και υπάρχουν οι σχετικές φόρμες. Στη συνέχεια οι εκπαιδευτικοί θα εκτυπώσουν το έγγραφο που υπέβαλαν, θα το υπογράψουν και θα το καταθέσουν στο σχολείο τους.
Για σχετικές πληροφορίες οι εκπαιδευτικοί μπορούν να απευθύνονται αρχικά στο Διευθυντή του σχολείου τους και στη συνέχεια στο ΚΕΠΛΗΝΕΤ Λευκάδας (τηλ 26450 29073).

Δείτε σχετικά: Ανακοίνωση για την κάλυψη των λειτουργικών κενών και για απόσπαση εντός περιοχής μετάθεσης Λευκάδας